ODHALENO: Nepohlední muži dokážou ženy ukecat! Jak je možné, že jsou pro ženy tak atraktivní?!

Říká se, že muži jsou buď fyzicky atraktivní nebo dovedou ženu ukecat. Co je na tom pravdy, to zjišťovali vědci z New Yorku.

Proč mají někteří muži úspěch u žen, protože jsou upovídaní, i když nepatří zrovna mezi fyzicky nejpřitažlivější ani nejmužnější část osazenstva? Na to hledali odpověď experti v Americe a zjistili, že schopnost plynule mluvit je u muže vnímaná jako extrémně atraktivní povahová vlastnost.

„Ženám připadají muži, kteří dokážou dobře vyprávět, jako mnohem přitažlivější pro dlouhodobé vztahy, mají přednost před muži, kteří jsou v tomto průměrní. Naopak muži, kteří neumějí vyprávět vůbec, dopadají nejhůře, i když jsou poměrně hodně pohlední,“ tvrdí tým autorů z University of North Carolina v Chapel Hill a State University of New York v Buffalu.

Pokud jde ale o ženy, tam to neplatí, a tak i když budou mluvit sebelépe, jejich atraktivitu to nezvyšuje, zároveň však ani nesnižuje. Muži, kteří se však umí dobře až nadprůměrně vyjadřovat, jsou vnímaní jako muži vysokého statusu. To je pro ženy důležité, protože dobré postavení muže signalizuje peníze, a tedy zajištění pro jejich děti. Ženy si prý ani samy nemusí uvědomit, že je muž výřečnější, který umí vyprávět, přitahuje, ale je to něco, po čem touží.

Sdílejte článek

Přečtěte si také