Sex a vztahy

13. prosince 2019 19:00

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Psycholožka vysvětluje, proč není dobré dávat dětem pusu na pusu. Jaký je důvod?

Dáváte svým dětem pusu na pusu? Podle některých psychologů to není úplně nejlepší nápad.

Victoria Beckham před časem na sociálních sítích zveřejnila fotku z narozenin své dcery Brooklyn, na které jí líbá na rty a pod příspěvkem jí přeje vše nejlepší. Pod fotkou se však rozvířila vášnivá diskuze o tom, zda je vhodné líbat své dítě na rty nebo ne. Samozřejmě, že děti by se měly doma cítit milovaně a cítit od svých rodičů tu pravou lásku.

Podle psycholožky Charlotte Reznick jsou ústa jakousi pomyslnou osobní hranicí dětského těla a když ji u něj nabouráte, ukážete jim, že tato hranice je otevřená a že kdokoliv může bez problémů vniknout na jejich území. Další věcí jsou potom bakterie. Lékaři, zejména tedy zubaři varují, že v našich ústech je obrovské množství mikrobů, které sice nemusí být problém pro dospělé, ale pro děti ano. Reznick vysvětluje, že je to způsobeno tím, že mají děti slabší imunitní systém. Nejlepší způsob, jak svým dětem vyjádřit lásku je podle ní pusa na tvář nebo čelo.

Toto téma bude nejspíše vždy vzbuzovat jisté kontroverze. A jaké je tedy řešení? Nejlepší bude, aby si to každý v rodině nastavil podle sebe.

Sdílejte článek
Štítky děti psychologie líbání rodiče pusa

Přečtěte si také