Sex a vztahy

13. května 2021 13:54

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Stavte své štěstí na první místo, radí odborníci. Proč na tom není nic sobeckého?

Uděláte vše pro to, abyste vyhověli rodině, partnerovi nebo přátelům, protože je máte rádi. Chcete, aby všichni kolem vás byli spokojení, i za cenu toho, že vaše štěstí stavíte na druhou kolej? Přestaňte, radí odborníci.

Mnoho lidí žije celý život v domnění, že myslet na sebe je příliš sobecké. Častokrát děláme věci jen proto, abychom vyhověli ostatním a udělali je šťastnými. Pokud ale chcete, aby lidé kolem vás byli opravdu šťastní a spokojení, začněte myslet hlavně na sebe. Myslíte si, že je to egoistické a nikdo vás nebude mít rád? Opak je pravdou.

Milovat druhé neznamená, že byste nemohli milovat i sebe; ve skutečnosti by vám mělo záležet víc na sobě než na ostatních. Vaši blízcí vás přece také chtějí vidět šťastné a zdravé. Jakmile se zamyslíte nad vašimi vztahy, ať už s rodinou, partnerem, či přáteli, uvědomíte si, že fungují lépe, jakmile jste fyzicky i psychicky v pohodě. Naproti tomu když jste podráždění a držíte v sobě negativní pocity, trpíte tím nejen vy, ale i vaše okolí. Pokud zaměřujete jen částečnou pozornost na sebe, začnete se ve všech aspektech svého života projevovat jen jako dílčí verze sebe samého a o to přece nestojíte ani vy, ani vaši blízcí.


Přečtěte si také