Sex a vztahy

10. března 2021 12:30

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Čím dál více partnerů žije odděleně, shodují se odborníci. Jaké jsou důvody?

Moderní vztahy jsou komplikované samy o sobě a jak ukazuje průzkum, odráží se to významně i na způsobu, jakým dnešní lidé bydlí. Čím dál více roste trend odděleného bydlení v partnerských vztazích a důvody jsou různé. Odborníci se však shodují na jednom, celoživotní partnerství je už asi passé.

Novodobým trendem moderních vztahů se stalo oddělené bydlení dvou partnerů, kteří spolu udržují dlouhodobý vztah. Často tento způsob života volí lidé záměrně a jednoduše nechtějí, aby se do jejich vztahu vloudil stereotyp. Chtějí mít pocit volnosti, kdy si můžou dělat, co chtějí a být spolu kdy chtějí, kdykoli se na tom dohodnou.

Dalším, a naprosto pochopitelným důvodem je to, že se na to zatím necítí. Někteří lidé mohou mít strach ze závazků a sdílet jeden prostor s druhým člověkem je pro ně nepříjemná změna. Oddělené bydlení také upřednostňují lidé, kteří měli nešťastná manželství nebo mají děti z předchozích vztahů. Nechtějí být znovu svázaní novým partnerem a vyhovuje jim samota.

Odborníci se shodují, že mnoho párů dokáže udržovat kvalitnější vztah separé, než kdyby žili ve stejné domácnosti. Mohou tak předejít hádkám ohledně starosti o domácnost, financí a odlišných návyků partnera. Co si myslíte o tomto trendu vy?


Přečtěte si také