ODHALENO: Tohle jsou nejvíce stresující sexuální polohy. Co muže a ženy v posteli opravdu děsí?

Z čeho mají muži a ženy největší strach při sexu?

Jediný druh nervozity, který patří do postele, je ten vzrušující, děsivě úžasný pocit, který přichází zvláště tehdy, když spíte s někým novým a přitažlivým. Pokud se cítíte skutečně nervózně nebo úzkostně kvůli sexu, něco je špatně a rozhodně by to tak být nemělo. Jeden americký výzkum se dotazoval 1 000 lidí z USA a Evropy, jak se cítí při sexu, a bohužel se ukázalo, že nervozita je významnou součástí sexuálních aktivit.

Jednou z věcí, kterou lidé považují za nejvíce stresující, jsou sexuální polohy. Samozřejmě že někdy jsou neustálé změny pozic velmi zábavné. Pro některé lidi ale jsou jen zdrojem strachu. Až 57 % žen a 43 % mužů uvedlo, že myšlenka zkusit polohu 69 ve stoje je upřímně děsí. Což upřímně dává smysl. Zkoušeli jste už někdy udržet váhu ženského těla, zatímco vám partnerka vzhůru nohama dělá orální sex? A i ona sama má jistě strach, že spadne hlavou přímo na podlahu, když muž dosáhne vyvrcholení a ztratí nad sebou kontrolu.

Téměř 55 % je extrémně znepokojeno myšlenkou na anální sex, stejně to má 30,5 % mužů. Pokud jej tedy chcete oba vyzkoušet, směle do toho. Jestli ale máte z análního sexu obavy, pak prostě řekněte ne. Mezi další polohy, které mohou vyvolat úzkost, patří taky sex ve stoje, z nějž má strach 17 % žen, a poloha „na kolečko“, kdy muž chytne a přitáhne si ženu za nohy a žena se dotýká dlaněmi podlahy. Z této dá se říct gymnastické polohy má strach 25 % žen a 16 % mužů.

A co z daného výzkumu vyplývá? Zhruba to, že sex by měl být především zábavný. Partneři by si jej měli užívat a vzájemně se doplňovat. To znamená, že byste rozhodně neměli dělat něco, co je vám nepříjemné, co vás stresuje a z čeho máte noční můry, jen proto, že to chce ten druhý nebo že chcete pokořit nějakou nesmyslnou metu. Věřte tomu, že můžete vést skvělý a vzrušující sexuální život, aniž byste museli jít do krkolomných pozic, ze kterých máte akorát strach. Užívejte si prostě to, co se vám líbí!

Sdílejte článek
Štítky stres Sex výzkum seuxální polohy

Přečtěte si také