Sex a vztahy

8. června 2021 18:11

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Ženy si stále častěji vybírají beta samce! Uhádnete, jaký důvod k tomu mají?

Mezi tím, jestli chtějí ženy opravdu přitahují pouze alfa samci, panují dohady. Všeobecně se věří tomu, že alfa samci jsou pro ně atraktivnější, ale do vztahu si mnohem raději volí právě beta samce. Má to pro ně následující výhody.

Zatímco se alfa samci snaží všemožně zapůsobit, aby se stali středem pozornosti, a to i za cenu toho, že vyvolají v druhém strach, beta samci takto "dominantní" nejsou. Nemají zkrátka potřebu si něco dokazovat, a to většinou ani v kolektivu ani nad ženou. Konfliktům se spíše vyhýbají a spíše si vyslechnou názor druhých. Žena má díky tomu jistotu, že její slovo bude slyšet. Nesporná výhoda je to také v dlouhodobém vztahu, protože se nesnaží být ve vztahu ten, kdo má poslední slovo – nebo nedejbože "pravdu". Beta samec ví, že rovnost je klíčová, stejně jako komunikace.

I když by se mohlo zdát, že si ženy užijí víc "zábavy" po boku alfa samců, tak je to většinou spíš o adrenalinu, sexuálních nezávazných vztazích a dobrodružství. Mají však nemilou vlastnost, a to je ta, že jsou nesmírně egoističtí, takže jakmile přijde na to, aby pro ženu něco udělali, tak berou nohy na ramena. Beta samci jsou naopak podporující a věrní (rozhodně častěji než muži, kteří se snaží sbírat body tím, koho kde "nabalí"), dokáží stát při svojí partnerce v těžkých chvílích a je na ně spolehnutí. Dokáží přinést do vztahu jistotu, bezpečí a bezpodmínečnou lásku.

Další výhodou pak může být třeba to, že se takový jedinec necítí ohrožen tím, že je žena úspěšnější než on. Naopak alfa samci se cítí velkým úspěchem svojí partnerky ohroženi, takže ji raději nepodpoří, anebo rovnou její úspěchy snižují a hatí. Beta samec na úspěch svojí partnerky zareaguje spíš tak, že bude slavit spolu s ní a zamíří do kuchyně, aby pro ni na oslavu upekl dort.

Sdílejte článek
Štítky Ženy vztah vztahy alfa samci beta samci

Přečtěte si také