Skvělá zpráva pro všechny tlouštíky! Ženy podle studie chtějí muže s nadváhou více než svalovce. Jaký pro to mají důvod?

Proč ženám přijdou atraktivnější muži s nadváhou?

Pánové, pokud se bojíte, že neshodíte kila, která jste nebrali přes vánoce, nemusíte si vůbec dělat starosti. Zdá se, že ženy je opravdu milují. Na základě výzkumu totiž bylo zjištěno, že dvě třetiny žen dávají přednost mužům s lehkou nadváhou. Jejich důvod je však trochu podezřelý – myslí si totiž, že u mužů s pár kily navíc je méně pravděpodobné, že je budou podvádět.

Na webových stránkách, které prodávají oblečení nadměrné velikosti, proběhl průzkum veřejného mínění, kterého se zúčastnilo 2 398 svobodných Britek ve věku 18 let a více. Na otázku, kdo je sexuálně přitahuje a s kým by šly do vztahu, odpovědělo 64 procent z nich, že muži s nadváhou. 32 procent preferovalo muže s vypracovanými těly a jen 4 procentům přišli atraktivnější muži s váhou nižší než normál. Když pak ženy, které více přitahují muži s nadváhou, byly požádány, aby uvedly váhu, kterou u muže považují za optimální, a tělesný typ potenciálního partnera, nejčastěji se objevila odpověď: hlavně ať ho je za co chytit. Nejžádanější hmotností u mužů je pak pro ně nadváha 9–11 kg.

Poté byly účastnice dotazovány na to, proč je více přitahují „velcí" muži než ti, kteří se mohou pochlubit buchtami na břiše. Nejčastější odpovědí bylo to, že je u nich méně pravděpodobné, že jim budou nevěrní. Tuto možnost zvolilo 44 % z nich. Druhou nejčastější odpovědí bylo, že díky muži s nadváhou nemusí tolik řešit své nedokonalosti svého vlastního těla.

24 procent dotazovaných žen si myslí, že muži, kteří tráví příliš času v posilovně, nejsou zajímaví ani zábavní, proto by si vybrali raději „tlustšího“ partnera. 21 procent pak uvedlo, že muži s nadváhou budou mít nejspíš větší smysl pro humor. A 16 procent žen si údajně nemyslí, že jsou dostatečně dobré na to, aby randily se svalnatým mužem. Z výzkumu tedy vyplývá, že trocha tuku navíc u mužů přijde ženám opravdu sexy, což je skvělá zpráva pro milovníky pizzy a piva – zdá se, že jejich konzumace je mnohem přínosnější než pravidelné zvedání závaží, alespoň pro ženy.

Sdílejte článek
Štítky Vánoce Ženy muži atraktivita výzkum nadváha

Přečtěte si také