ŠOK: Muži si potají svlékají kondom! Tato praktika sexuálního útoku se objevuje čím dál tím častěji!

Na internetu se rozšiřují komunity mužů, kteří vyznávají takzvaný „stealthing“.

Jedná se o praktiku, při níž si muž během sexuálního aktu bez vědomí partnera svlékne kondom nebo do něj předem udělá díru. Slovíčko „stealth“ v překladu znamená „tajnost“. Poprvé na ni upozornil magazín Columbia Journal of Gender and Law. Autorka Alexandra Brodsky popisuje oběti útoků i on-line komunitu mužů, kteří se jich dopouštějí. Muži jsou jak heterosexuálové, tak i gayové.

Zastánci tohoto neférového jednání tvrdí, že rozsévat semeno je přirozenost všech mužů. Na internetu sdílejí různé rady a triky, jak takovou věc provést co nejnápadněji. Brodsky tvrdí, že takový muži vycházejí z ideologie mužské nadřazenosti, podle níž je násilí přirozeným právem každého muže.

Jako největší problém v takovém jednání vidí to, že muž nedodržuje pravidla hry. Vystavuje partnerku či partnera riziku pohlavně přenosných chorob či otěhotnění. V takovém případě „stealthing“ přirovnává k jakési formě znásilnění. Švýcarský soud takto charakterizoval nedávný případ, kdy si muž během aktu sundal prezervativ bez vědomí partnerky.

Sdílejte článek
Štítky Sex znásilnění prezervativ kondomy stealthing

Přečtěte si také