Co byste o běhání (ne)měli vědět?
Co byste o běhání (ne)měli vědět?

10 faktů o běhání, které jste nevěděli a (ne)změní vám život

skrivaa. Publikováno: 23.06.2015
Podle sociálních sítí dneska běhá každý. Když doběhnete jen autobus, je téměř nutnost s ostatními okamžitě sdílet, kolik metrů a jak dlouho jste běželi a jak se cítíte (samozřejmě skvěle). Ať už běháte kvůli své nedochvilnosti nebo pro zábavu a zlepšení fyzičky, tohle jste o běhání určitě netušili!

reklama

1. I když jste pomalejší než hlemýžď, který leze pozpátku, i při mírném běhu spálíte minimálně 10 kalorií za minutu. Tabulka čokolády tak z vašich tukových zásob zmizí už za půl hodinky!

2. Rekordmanem v počtu uběhnutých maratonů v omezeném časovém úseku je devětačtyřicetiletý belgický běžec Stefaan Engels, známý jako "Muž maratonu". Za jeden rok uběhl neuvěřitelných 365 maratonů. Ano, počítáte správně, jeden maraton denně!

3. Pokud běžíte závod a máte na sobě červené tričko, pravděpodobnost na výhru je u vás větší než u kolegů s jinou barvou dresu.

4. Na světě se ročně prodá přes miliardu běžeckých bot. A pak že neběhá každý.

5. Fyzicky aktivní lidé mají o 60 % menší riziko Alzheimerovy choroby než líní povaleči.

Sexy zadečky jsou zvlášť v létě velkou potěchou oka...

Dokonalý zadeček: 4 cviky, které vám přičarují krásné a pevné půlky

6. Průměrný běžec udělá 185–200 kroků za minutu.

7. V nedávné anketě, která se ptala běžců, bez které potraviny by se neobešli, jmenovala překvapivá většina banány! Bananaaa jede prostě i mezi dospělými, nejen Mimoni.

8. Hudba může zvýšit váš výkon o více než 15 %! Ale záleží na tom, jestli jste spíš meditativnější typ běžce, co se rád při běhu ponoří do sebe, nebo sportovce, co se nechává stimulovat vnějšími vlivy.

9. Při běhu musí v chodidle pracovat 26 kostí, 33 kloubů, 112 vazů a spletitá síť nervů, šlach a cév.

10. Ženy nemohly běhat maratony až do roku 1972. Některé ženy by tento zákaz ocenily i dnes, aby pod tlakem sociálních sítí, kolegyň a běhacích kamarádek nemusely také nazout běžecké boty a funět v parku.

Ploché bříško je sexy!

7 triků, jak mít do léta sexy ploché bříško

MANUÁL: 6 cviků, díky kterým budete mít na břiše pekáč buchet

MANUÁL: 6 cviků, díky kterým budete mít na břiše pekáč buchet


reklama