Billie Eilish drsně vysvětlila fanouškům, proč jsou nepokoje v USA tak důležité! Čemu lidé podle ní nerozumí?

Zpěvačka Billie Eilish vysvětluje rozdíl mezi frázemi, které hýbají děním v USA.

Současné dění a protesty ve Spojených státech vám asi nemusíme nijak zdlouhavě popisovat. Po smrti Američana George Floyda zemi zaplavily rozsáhlé protesty, do kterých se ještě přidalo výtržnictví, které následovala další vlna násilí.

Důvodem je pak samozřejmě to, že se občané tmavší barvy kůže cítí utlačováni a vadí jim častá policejní brutalita. Rasové problémy v Americe jsou bohužel dlouhotrvající a situaci nepomáhá ani současný prezident a jeho politika. Každopádně aby toho nebylo málo, do konverzace se teď zapojila rovněž taky 18letá zpěvačka Billie Eilish. Co řekla?

Mladá zpěvačka se rozhodla vysvětlit rozdíl, mezi frází Black Lives Matter, jenž protestující používají ke zdůraznění faktu, že jsou životy afroamerické komunity upozaďovány, a frází All Lives Matter, kterou opozice používá jako argument, že na všech životy záleží rovnoměrně. Což je samozřejmě pravda, ale o tom současná debata zkrátka není. Problém tkví v tom, že životy bělochů v Americe jsou chtě nechtě privilegovanější oproti černošské komunitě. Proto je nutné mluvit o nich. Proto je nutné pomáhat v tuto chvíli jim, proto je nutné podpořit i tak jednoduchou frázi, jako Black Lives Matter. Každopádně zpěvačka to svými slovy vysvětlila moc pěkně, takže pokud si to chcete přečíst, můžete výše.

Sdílejte článek
Štítky zpěvačka protesty George Floyd nepokoje Black Lives Matter USA Billie Eilish

Přečtěte si také