reklama

reklama

Billie Eilish vysvětlila hnutí Black Lives Matter 1

Billie Eilish drsně vysvětlila fanouškům, proč jsou nepokoje v USA tak důležité! Čemu lidé podle ní nerozumí?

rd. Publikováno: 02.06.2020
Zpěvačka Billie Eilish vysvětluje rozdíl mezi frázemi, které hýbají děním v USA.

reklama

Současné dění a protesty ve Spojených státech vám asi nemusíme nijak zdlouhavě popisovat. Po smrti Američana George Floyda zemi zaplavily rozsáhlé protesty, do kterých se ještě přidalo výtržnictví, které následovala další vlna násilí.

Důvodem je pak samozřejmě to, že se občané tmavší barvy kůže cítí utlačováni a vadí jim častá policejní brutalita. Rasové problémy v Americe jsou bohužel dlouhotrvající a situaci nepomáhá ani současný prezident a jeho politika. Každopádně aby toho nebylo málo, do konverzace se teď zapojila rovněž taky 18letá zpěvačka Billie Eilish. Co řekla?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#justiceforgeorgefloyd #blacklivesmatter

Příspěvek sdílený BILLIE EILISH (@billieeilish),


Mladá zpěvačka se rozhodla vysvětlit rozdíl, mezi frází Black Lives Matter, jenž protestující používají ke zdůraznění faktu, že jsou životy afroamerické komunity upozaďovány, a frází All Lives Matter, kterou opozice používá jako argument, že na všech životy záleží rovnoměrně. Což je samozřejmě pravda, ale o tom současná debata zkrátka není. Problém tkví v tom, že životy bělochů v Americe jsou chtě nechtě privilegovanější oproti černošské komunitě. Proto je nutné mluvit o nich. Proto je nutné pomáhat v tuto chvíli jim, proto je nutné podpořit i tak jednoduchou frázi, jako Black Lives Matter. Každopádně zpěvačka to svými slovy vysvětlila moc pěkně, takže pokud si to chcete přečíst, můžete výše.

Ne každý rapper je práskač 1

5 lepších rapperů než 6ix9ine. Tihle borci šli raději do vězení, než aby z nich byli práskači

Billie Eilish bojuje proti body shamingu 1

VIDEO: Billie Eilish se v novém filmu svlékla do spodního prádla. Proč chtěla ukázat svá prsa?

reklama