E. A. Poe: Podivný experiment. Film, který vám nedá spát

Prostředí nového filu E. A. Poe: Podivný experiment nemůže být tísnivější. Psychiatrická léčebna v 19. století daleko v horách se všemi děsivými procedurami, které tehdy patřily k léčebným postupům. Mladý lékař Edward ale zjišťuje, že nic není takové, jaké se zdá.

Spisovatel Edgar Allan Poe se narodil v roce 1809 v Bostonu, oba rodiče byl herci. Je považován za mistra v oboru hororových povídek. Nejnovější film, který vznikl na motivy jeho díla je určený pro všechny, komu dělá mrazení v zádech dobře.

Hrdinou filmu je mladý, lékař Edward, kterého čeká praxe v psychiatrickém ústavu pro choromyslné, ležícím v mlze v odlehlém koutě hor. Tady ho přivítá šéf lékařského týmu dr. Lamb, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Lékaře nešokují jen metody "léčby", ale také podivné vzkazy na zdech ústavu - postupně zjišťuje, že skutečný tým lékařů je uvězněný ve sklepě a léčebnu ovládli pacienti! V hlavních rolích Michael Caine, Ben Kingsley nebo Kate Beckinsale.

Trailer:

Sdílejte článek

Přečtěte si také