Showbyznys

1. dubna 2016 00:01

Petr Cífka

FOTO: DiCaprio bude prezidentem! Zahraje si Obamu! Máme první foto... (apríl)

Čerstvý držitel Oscara míří do Bílého domu. Budou z toho další ceny?

Před pár měsíci si Leonardo DiCaprio došel na pódium pro svého prvního Oscara, kterého mu vyneslo drsné drama REVENANT Zmrtvýchvstání. Zahrál si v něm Hugha Glasse, muže, kterého málem zabil medvěd a jeho parťáci ho pak nechali v lese jeho osudu. S vypětím všech sil se však dostal zpátky do civilizace, aby se mohl pomstít. Podle fanoušků byl Oscar za fyzicky extrémně náročný herecký výkon jednoznačně zasloužený, vypadá to však, že DiCaprio se nehodlá spokojit jen s jednou soškou. Momentálně si vybírá další projekt a podle všeho se vrhne na ambiciózní biografii prezidenta Baracka Obamy. Film, který zatím nemá název, by měl být klasickým životopisem, který se bude věnovat prezidentskému období, ale i mládí současné hlavy státu. Diváci uvidí, jak potkal svou manželku Michelle, co formovalo jeho politické názory i kolik toho musel obětovat, aby mohl usednout do Bílého domu.

Režisér zatím vybrán nebyl, ale v zákulisí se šeptá, že by se za kameru mohl postavit Martin Scorsese, jenž s DiCapriem natočil filmy jako Vlk z Wall Street nebo Skrytá identita. Natáčení by mělo začít během léta a s premiérou se předběžně počítá na prosinec příštího roku, kdy vrcholí sezona oscarových filmů. Pracovní název snímku je Shaft 3: White House Down.Nejmenovaný producent prohlásil, že studio je připravené na kontroverzi, kterou může obsazení herce bílé pleti způsobit. Za svým rozhodnutím si však hodlá stát nejen kvůli tomu, že DiCaprio určitě odvede skvělou práci, ale i proto, že svým filmem chtějí sdělit především to, že barva pleti není důležitá a záleží především na tom, co prezident reprezentuje jako symbol. Odvolává se navíc na velmi příznivé reakce, které to vyvolalo. Jestli bude kritikům tohle vysvětlení stačit, ukáže až čas. O filmovém Obamovi ale určitě ještě uslyšíme.

Sdílejte článek
Štítky Leonardo DiCaprio film Bílý dům Barack Obama Ceny Oscar Vlk z Wall Street Martin Scorsese REVENANT Zmrtvýchvstání Hugh Glass Shaft

Přečtěte si také