Showbyznys

31. prosince 2019 16:12

redakce Prima Lajk

GALERIE: 10 nejtragičtějších úmrtí roku 2019. Kdo všechno nás opustil?

Rok 2019 je u konce. Jaké hvězdy a oblíbené tváře nám v něm bohužel řekli své poslední sbohem?

Další rok je za námi a je nejvyšší čas se za ročníkem 2019 nadobro ohlédnout. A to platí i o těch smutnějších okamžicích. I v roce 2019 jsme totiž přišli o řadu velkých hvězd, jež se navždy zapsaly do našeho srdce. A s některými ztrátami se (nejen) v České republice vyrovnáváme dodnes. Připomeňme si 10 největších jmen z domova i ze zahraničí, jejichž skon nás nejvíce zasáhl.

Česká republika:

Karel Gott

Smrt, která paralyzovala celý národ. 1. října nás navždy opustila největší česká hudební legenda Karel Gott. Zpěvák podlehl v 80 letech akutní leukémii, k níž se fanouškům přiznal jen pár týdnů předtím na sociálních sítích. S Mistrem se v Paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově rozloučily desetitisíce lidí, byl vyhlášen státní smutek a zádušní mše v katedrále svatého Víta se účastnili nejen jeho blízcí a kamarádi, ale také prezident Miloš Zeman či přední politici.

Václav Postránecký

Ve věku 75 let nás 7. května opustil legendární herec Václav Postránecký. Hvězda klasické komedie S tebou mě baví svět či seriálu Krejzovi podlehla po dlouhém boji zákeřné nemoci.

Dan Nekonečný

Krrrál samby a legendárrrrní český zpěvák Dan Nekonečný zemřel ve věku 52 let. Policie ho našla v jeho bytě po dlouhých třech dnech. O příčině smrti se dlouho spekulovalo. Nakonec se ukázalo, že Nekonečnému se stal osudný infarkt. Zpěvák totiž posledních pár let trpěl na srdeční problémy. Horká voda ve vaně, ve které zpěváka po třech dnech policie objevila, tak byla tragickým spouštěčem.

Jiří Pomeje

Ve věku 54 let prohrál svůj dlouhý a statečný boj s rakovinou také známý herec, dabér a producent Jiří Pomeje. Rakovina hrtanu mu byla diagnostikována v květnu roku 2017. Pomeje bojoval, podstoupil desítky ozařování a nakonec se muselo přejít i k obávané operaci hrtanu. Jeho zdravotní stav se ovšem i přes snahy lékařů nadále zhoršoval. Zemřel 26. února.

Václav Vorlíček

V únoru odešla do filmového nebe také velká režisérská legenda, Václav Vorlíček. Režisér vánočních Tří oříšků pro popelku, Dívky na koštěti či pohádky Jak se budí princezny zemřel na rakovinu plic. S nemocí bojoval režisér od počátku minulého roku, před veřejností ji ovšem tajil.

Zahraničí:

Luke Perry

Zpráva, které nemohl uvěřit žádný fanoušek slavného teen seriálu z 90. let Beverly Hills 90210. Ve věku pouhých 52 let totiž zemřel představitel vůbec nejpopulárnější postavy Dylana, Luke Perry. Herec podlehl následkům rozsáhlé mrtvice. Jeho úmrtí bylo o to smutnější a tragičtější, že byl zasnoubený se svou půvabnou partnerkou Wendy Madison Bauer a svatba byla takřka za rohem.

Keith Flint

Ve věku 49 let odešel do hudebního nebe slavný zpěvák elektronické skupiny The Prodigy, Keith Flint. Zemřel ve svém domě v Essexu, kde ho našla policie společně se záchranáři. Policie později potvrdila, že se jednalo o sebevraždu. Děsivý čin zpěvák spáchal pod velkým vlivem drog.

Marie Fredriksson

Těsně před Vánoci šokoval fanoušky kapely Roxette skon její zpěvačky Marie Fredriksson. Bylo jí 61 let. Zpěvačka podlehla po dlouhém boji rakovině. Nádor na mozku ostatně doktoři zpěvačce diagnostikovali už v roce 2002, kdy byly její šance na přežití podle lékařů velmi malé. Tuto bitvu ovšem členka Roxette nakonec vyhrála a po čase se vrátila k hudební dráze. Svou kariéru definitivně ukončila v roce 2016, kdy se vážné zdravotní problémy vrátily a nedovolily jí v hudební kariéře pokračovat.

Peter Mayhew

Ve věku 74 let zemřel 30. dubna na následky infarktu herec Peter Mayhew, jehož tvář mnoho lidí nezná, jeho nejslavnější roli viděl ale každý. Zahrál si totiž oblíbeného Chewbaccu alias Žvejkala, nejlepšího parťáka Hana Sola ve Hvězdných válkách.

Rutger Hauer

Ve věku 75 let zemřel v červenci na následky krátké nemoci slavný nizozemský herec Rutgher Hauer, jenž se nejvíce proslavil rolí v kultovní sci-fi Blade Runner. Svým charismatem ale zaujal i v mnoha dalších, i když spíše v béčkových rolích.


Přečtěte si také