Showbyznys

17. září 2022 15:23

redakce Prima Lajk

GALERIE: David Beckham se dojemně rozloučil s Alžbětou II. Ve frontě stál 13 hodin a plakal

Legendární fotbalista zapomněl při loučení s britskou královnou na hvězdné manýry a dojal tím celý svět.

Velká Británie se v těchto dnech loučí se zesnulou královnou Alžbětou II. Její rakev je od středečního večera vystavena Westminster Hall a lidé stojí kvůli vzdání pocty klidně i několikahodinové fronty. Během pátečního dne byl pak nával tak velký, že musela být fronta dokonce na nějaký čas uzavřena a později se odhadovalo, že někteří mohou v řadě čekat klidně i 24 hodin. To ovšem lidem nevadí a nijak jim to nebraní říci zesnulé panovnici poslední sbohem.

Mezi prostým lidem se pak v pátek nacházel také člověk, jehož byste tu možná ani nečekali – fotbalová legenda David Beckham. Ten zapomněl na hvězdné manýry a místo možností, jak se s královnou rozloučit jinak a využít svého postavení, si stoupl mezi ostatní lidi a poctivě s nimi čekal ve frontě. Do řady se přitom zařadil už ve dvě ráno a čekal zde přes 13 hodin! „Myslel jsem si, že když přijdu ve dvě hodiny ráno, bude tu trochu klidněji. Mýlil jsem se," sdělil v rozhovoru pro televizi ITV.

Pro vzdání pocty měl osobní, ale také rodinné důvody. Vyrostl totiž v rodině royalistů a ve frontě vzpomínal také na své prarodiče, kteří Alžbětu II. bezmezně milovali. „Vím, že by tu chtěli být, a tak jsem tu i jejich jménem a jménem celé mé rodiny,“ řekl fotbalista a dodal, že je potřeba vzpomínat na neuvěřitelný odkaz, který Alžběta II. zanechala nejen Británii, ale celému světu.

Ve frontě se Beckham choval pokorně, přátelsky a vůbec na sebe nechtěl přitahovat pozornost. Jenže se mu to samozřejmě moc nepovedlo. Lidé na fotku s ním brzy začali stát také frontu a neubránil se samozřejmě ani zájmu médií. Když se po dlouhých hodinách konečně dostal do Westminster Hall, sundal z úcty pokrývku hlavy, s královnou se rozloučil potichu a neubránil se ani slzám.

Na dlouhé čekání si pak rozhodně nestěžoval a o žádné prominentní zacházení ani nestál. „Myslím si, že tato zkušenost je určena ke sdílení s ostatními. Být tu ve frontě, jíst společně chipsy, pít kafe, dát si sendviče nebo donut,“ řekl Beckham v rozhovoru pro BBC. Poté ještě humorně dodal, že kolena ho sice nebolí, ale chytly ho záda. Jeho gesto nyní dojímá celý svět.

Sdílejte článek
Štítky smrt Alžběta II. David Beckham rozloučení

Přečtěte si také