GALERIE: Saša Rašilov s rodinou propadl kouzlu koloběžek

Herec Saša Rašilov a koloběžky? Ano, jde to dohromady více, než si myslíte!

Herec Saša Rašilov se sportu a pohybu rozhodně nevyhýbá. Poslední dobou propadl kouzlu koloběžek. Uvítal proto možnost spolupracovat s českým výrobcem koloběžek, společností Kostka. K tomuto dopravnímu prostředku poslední dobou Saša přilákal i celou rodinu. A také on sám se díky koloběžkám má možnost dostat do společnosti lidí, kteří díky své vůli dokážou posunout hranice lidských možností.

Saša Rašilov navštívil společně s manželkou Lídou, jejich dvouletou dcerou Maruškou a také se svými dvanáctiletými synovci Jonášem a Matějem prezentaci koloběžek. Jaký je tedy vztah oblíbeného herce ke koloběžkám a co na jeho nový koníček říká rodina?

„Já jezdím teď na koloběžce víc než na kole, ale výhradně po cyklostezce. Mezi ty šílence v autech už si moc netroufám. Koloběžka je o klidu a zážitku z jízdy a také kochání se cestou a lidmi kolem. Bohužel řidiči jsou v Praze většinou vystresovaní, nervózní chudáci a vzteklouni. Mám co dělat, když se mezi ně občas musím vydat na kole. Na kostkoloběžce – to je můj osobní garantovaný novotvar – jsem už postupně naučil zážitku z jízdy svou ženu, bratra, čtyři synovce, z nichž ten nejmladší Janík je dvouletý a dělí se o originální koloběžku s dětskou sedačkou s naší malou Maruškou. Oba je samozřejmě už brzo – až jim svalíky zesílí – čeká jejich vlastní mala kostičkolobka,“ popisuje s nadšením herec, jehož můžete vidět v populárním Temném Kraji.

A rozhodně se netají tím, že díky koloběžkám Kostka má možnost poznat i celou řadu pro něj zajímavých lidi. Jedním z nich je určitě Richard Štěpánek, bývalý tanečník a choreograf, který při vážné autonehodě přišel o ruku. Svoje zranění a jeho následky dokázal povýšit na poslání a pracuje se svými zkušenostmi s potřebnými. Pracuje pro dětské domovy, pasťáky nebo například s poúrazovými pacienty. I on propadl kouzlu koloběžek. „Koloběžky mě opravdu chytly, až se divím, jak jsem nechal kolo bez povšimnutí. Nejenže je to jiný způsob dopravy, ale i jako zdravotní pomůcka, kterou mám vyzkoušenou nejen na sobě, ale i na jiných lidech. S hrdostí se považuji za jednoho z testovacích jezdců výjimečný právě svým handicapem,“ říká Richard Štěpánek.

Sdílejte článek
Štítky Saša Rašilov rodina koloběžka herec

Přečtěte si také