Showbyznys

3. července 2016 18:20

redakce Prima Lajk

GALERIE: Skupina Lucie šokuje ve Varech! Jde jim jenom o prachy?

Co na sebe prozradila jedna z nejslavnější českých kapel.

Karlovarský filmový festival je v plném proudu a dnes přivítal dalšího hvězdného hosta, legendární skupinu Lucie. Ta zde ve slavnostní premiéře představuje svůj celovečerní dokument Lucie: příběh jedný kapely rešiséra Davidy Sísy shrnující třicetiletou historii slavné sestavy. Na tiskové konferenci se pak hvězdné kvarteto David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P. B. CH. chovalo jako správní rockeři tělem i duší.

Karlovarský filmový festival je v plném proudu a dnes přivítal dalšího hvězdného hosta, legendární skupinu Lucie. Ta zde ve slavnostní premiéře představuje svůj celovečerní dokument Lucie: příběh jedný kapely rešiséra Davidy Sísy shrnující třicetiletou historii slavné sestavy. Na tiskové konferenci se pak hvězdné kvarteto David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P. B. CH. chovali jako správní rockeři tělem i duší.

Mluvili tak například o tom, jak náročné a komplikované celé natáčení bylo, a jak byl snímek kvůli jejich i režisérově nespokojenosti třikrát málem zrušen. Nakonec si ovšem režisér sednul se skupinou tak dokonale, že dali dohromady film, na něž jsou všichni hrdí. Korunu pak celé uvolněnému povídání dal Robert Kodym, když prohlásil, že jim nejde jen o nic jiného, než film ve Varech pořádně prodat, aby na něj přišlo co nejvíce lidí. „Jde nám jenom o prachy, o nic jinýho. Proto tu jsme,“ řekl s úsměvem Kodym.

Následující smích ale ukázal, že šlo jako vždy jen o ironii a jejich typický smysl pro humor. Na prvním místě této nesmírně populární kapely jsou totiž stále fanoušci. Kapela se pak nebála mluvit ani o případném pokračování, které by se zase mohlo udát za několik let. Archivního materiálu má na to “kronikář kapely“ Robert Kodym stále dost. Lucii tak v kinech, a nejspíš ani ve Varech, neuvidíme naposledy. Karlovarský filmový festival je v plném proudu a dnes přivítal dalšího hvězdného hosta, legendární skupinu Lucie. Ta zde ve slavnostní premiéře představuje svůj celovečerní dokument Lucie: příběh jedný kapely rešiséra Davidy Sísy shrnující třicetiletou historii slavné sestavy. Na tiskové konferenci se pak hvězdné kvarteto David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P. B. CH. chovali jako správní rockeři tělem i duší.

Mluvili tak například o tom, jak náročné a komplikované celé natáčení bylo, a jak byl snímek kvůli jejich i režisérově nespokojenosti třikrát málem zrušen. Nakonec si ovšem režisér sednul se skupinou tak dokonale, že dali dohromady film, na něž jsou všichni hrdí. Korunu pak celé uvolněnému povídání dal Robert Kodym, když prohlásil, že jim nejde jen o nic jiného, než film na tiskovce i ve Varech pořádně prodat, aby na něj přišlo co nejvíce lidí. „Jde nám jenom o prachy, o nic jinýho. Proto tu jsme,“ řekl s úsměvem Kodym.

Následující smích ale ukázal, že šlo jako vždy jen o ironii a jejich typický smysl pro humor. Na prvním místě této nesmírně populární kapely jsou totiž stále fanoušci. Kapela se pak nebála mluvit ani o případném pokračování, které by se zase mohlo udát za několik let. Archivního materiálu má na to “kronikář kapely“ Robert Kodym prý stále dost. Lucii tak v kinech, a nejspíš ani ve Varech, nevidíme naposledy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také