Showbyznys

3. července 2017 10:51

redakce Prima Lajk

GALERIE: Smutná zpráva! Zemřel představitel legendárního účetního Fantozziho Paolo Villaggio. Co se mu stalo?

Do hereckého nebe odešla další u diváků oblíbená tvář.

Italská kinematografie pláče. Dnes ráno totiž přišla o jednoho ze svých největších veteránů a známých komediálních tváří. Ve věku 84 let nás totiž navždy opustil slavný komediální herec Paolo Villagio, představitel legendárního uťáplého účetního Fantozziho. O jeho smrti informovala na sociálních sítích jeho dcera. Příčina smrti zatím není známá.

Villaggio má zase nespočet komediálních i vážných rolí, pro všechny ovšem navždy zůstane popleteným účetním Fantozzim, který svými filmovými eskapádami dobyl takřka celý svět včetně České republiky. Herec pak pro svou nejslavnější roli doslova dýchal. Nejslavnější role se zrodila v jeho krátkých povídkách a vedla nakonec k celkem osmi celovečerním filmům včetně populárních snímků Fantozzi či Maléry pana účetního.

Kromě filmů pak o slavném účetním napsal také celkem osm knih. V posledních letech už se před kamerou kvůli svému pokročilému věku příliš neobjevoval, pořád však patřil mezi uznávané veterány. Italská kinematografie tak zažívá opravdu velkou ztrátu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také