Showbyznys

24. května 2016 11:25

redakce Prima Lajk

GALERIE: Velké odhalení ve Hře o trůny! Co jsme se dozvěděli o původu Bílých chodců?

Seriálový megahit začíná odpovídat na své největší otázky. A nyní jsme se konečně dozvěděli důležité informace o hlavních záporácích! Samozřejmě ovšem pozor na SPOILERY!

Hra o trůny dělá poslední dobou fanouškům radost a nová epizoda The Door byla doslova natřískaná důležitými událostmi. Kromě dojemného zakončení Hodorova osudu a zásadního odtajnění Branových schopností jsme se pak dočkali především odtajnění původu děsivých Bílých chodců a jejich vůdce, Nočního krále!

Díky jednomu z Branových výletů do minulosti se totiž dovídáme, že to byly právě bájné Děti lesa, které největší hrozbu Západozemí stvořily. Ve scéně pak vidíme rovnou původ Nočního krále, jenž vznikne probodnutím muže, podle pověstí velitele Noční hlídky, dračím sklem. Děti lesa pak Branovi vysvětlují, že Bílé chodce vytvořily kvůli ochraně před lidmi, s nimiž byly v dávných časech ve válce.

Odkazuje se tak pravděpodobně na válku Prvních lidí s Dětmi lesa, která je zmiňovaná převážně v knižních předlohách. Ledoví ochránci se ovšem evidentně vymkli jejich kontrole a nyní jsou opět hrozbou pro milovaný fantasy svět. Svou chybu se později Děti lesa snaží částečně odčinit tím, že se kvůli záchraně Brana při útoku Bílých chodců obětují. O hlavních záporácích jsme se tak během pár minut dozvěděli mnohem více než z knížek a vypadá to, že se o jejich minulosti dozvíme ještě mnohem více. Co říkáte na jedno ze stěžejních odhalení seriálu vy?

Sdílejte článek
Štítky válka les Hra o trůny galerie Západozemí Noční hlídka

Přečtěte si také