GALERIE: Víte, jak dnes vypadá představitel Kolji? Z chlapečka, který dojal i oscarovou porotu, vyrostl tenhle sexy fešák

Jak dnes vypadá a co dělá představitel slavného Kolji?

Málokdo by asi dokázal najít slavnějšího dětského filmového hrdinu v Česku, než tohoto roztomilého klučíka, který ztvárnil Kolju ve stejnojmenném českém oscarovém snímku. Andreji Chalimonovi je dnes je 27 let a minimálně podle jeho charakteristických očí byste ho poznali kdekoliv na ulici. Hereckou kariéru však tento ruský mladík dávno pověsil na hřebík a v současnosti se věnuje byznysu. Žije v Moskvě a pracuje jako obchodní zástupce firmy prodávající hodinky.

Za vynikající výkon ve filmu Kolja získal Českého lva za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Poté si zahrál ještě v pár ruských filmech, s dokonce i v italském. V žádném už se ale herecky nevyrovnal postavě Kolji. Na svůj životní úspěch se pokusil navázat v roce 2006, kdy se hlásil na divadelní fakultu na obory herectví a produkce, kam ho však nepřijali. Tři roky proto pracoval na okresní vojenské správě jako zástupce náčelníka braneckého oddělení. Na vysokou školu se mu nakonec dostat podařilo, i když ne na hereckou, ale na fakultu veřejné správy. Se svým filmovým otcem Zdeňkem Svěrákem a ostatními členy filmového štábu se už dávno nevídá. Podle vlastních slov už na něj zapomněli nebo někam zmizeli. A to přesto, že během natáčení Kolji byli všichni kamarádi. Právem se tak cítí zklamaný. Jedno je ale jisté – my, fanoušci jednoho z nejlepších českých filmů na něj a jeho životní roli nezapomeneme nikdy. Jak se (ne)měnil v čase, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také