Showbyznys

10. září 2014 12:50

Táňa Sáblíková

Hledala naději v Praze, ale nedočkala se! Do letadla se nedostala a zemřela...

Některé letecké společnosti odmítají příliš objemné pasažéry přepravovat na palubách svých letadel, jako alternativu občas nabízejí zakoupení dvou sedadel. Vilma Soltesz ale byla nemilosrdně vyloučena z dopravy a to hned u třech leteckých společností!

V roce 2012 se Vilma Soltesz se svým manželem vydala na dovolenou do rodného Maďarska. Když se ale chtěli vrátit zpět domů do New Yorku, Vilmu nechtěly KLM, Delta a Lufthansa pustit do letadla! A jejich vysvětlení? „Vaše žena je příliš tlustá,“ prozradil Janos, co slyšel od všech třech společností.

Bylo zjištěno, že pár byl poslán na dlouhou cestu po Evropě v říjnu 2012 leteckými společnostmi, které v konečném důsledku způsobily paní Soltész smrt, uvedl to New York Daily News.

Problémem také bylo, že paní Vilma byla upoutána na kolečkové křeslo v důsledku amputace diabetické nohy nad kotníkem. A tak zůstala v Maďarsku, kde byla u prázdninového domu manželů nalezena v říjnu 2012 mrtvá. Pár dní poté, co absolvovala cestu do Prahy a zpět v naději, že právě z hlavního města České republiky se bude moci dostat domů do USA.

Vdovec proto neváhal a podal na letecké společnosti žalobu! A byl úspěšný! Soud mu přiznal odškodnění ve výši 6 milionů dolarů! Manželku mu to ale stejně nevrátí.

Žena pár dní poté, co ji tři letecké společnosti odmítly, zemřela v prázdninovém domě v Maďarsku. Foto: Daily Mail

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také