návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Jak se líbají Češi? 5 sekund se zavřenýma očima a třetina žen s jinou ženou!

První máj je lásky čas, ale díky tradici polibku pod rozkvetlou třešní je spíše časem líbání! Jak se líbají Češi? Dodržují 1. máj? Dávají si pusu už na prvním rande? A jak dlouho jim polibek průměrně trvá?
Vydáno: 30.04.2015
Líbání je velmi zdravé.
Líbání je velmi zdravé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celonárodní průzkum o líbání odhalil o Češích konečně vše, co jste chtěli vědět. Porovnejte se s průměrem!

 

  • 1. máj - tradici prvomájového líbání dodržuje spíše starší generace, i když mladá také nezaostává. Ve věku mezi čtyřiceti a pasedáti lety se pod třešní každý rok líbá 76 % párů, mladí lidé kolem dvaceti let tento zvyk dodržují z padesáti procent.
  • Pusa každý den - polibek vyplavuje do těla endorfiny a snižuje stres. Takovou "terapii" si dopřává více než polvina lidí u nás, co se líbá každý den. 37 % lidí se pak líbá alespoň třikrát v týdnu. Malou pusu ráno před odchodem do práce dokonce dostane každý třetí Čech!
  • 5 - 10 sekund - Pořádně dlouhé líbání si dopřávají více než maldí lidí, než starší generace. Každý třetí Čech se sice už někdy vášnivě líbal i 15 minut, ale průměrná délka líbání je jen 5-10 sekund. S vyšším věkem se pak doba líbání snižuje.

 

kiss - Obrázek 1 Foto:

 

  • Vpravo, nebo vlevo? - dilema, které probleskne hlavou každému začínajícímu páru. Většina Čechů ale přirozeně nakládní hlavu doprava. Jen pětina dává přednost levé straně.
  • Zavři oči, brouku! - celých 80 % dotázaných žen zavírá při polibku oči. Podle sex koučky Julie Gaia Poupětové to prohlubuje intimitu vztahu a důvěru. „Při zavřených očích se můžeme samozřejmě mnohem více soustředit pouze na hmatové, čichové a chuťové vjemy. Navzdory očekávání zvyšují otevřené oči při polibku intimitu mnohem více než oči zavřené."

 

kiss - Obrázek 2 Foto:

 

  • První rande - muži se pusou na prvním rande nikterak neotálí.Jednašedesát procent tvrdí, že se s ženo líbají už na první či druhé schůzce, zatímco tohle přiznává pouze 45 % žen. Někdo tedy nemluví uplně pravdu. Ženy jsou zato nebojí experimentovat. Necelá třetina má zkušenosti s líbáním jiné ženy.

 

                                                                    ---

Pikoška na závěr: Obecně ješitní muži překvapivě přiznávají, že líbání je třeba trénovat, aby bylo dokonalé. K tomuto názoru se přikládní dokonce necelá polovina svalnatého pohlaví! Ženy jsou pak skeptičtější. V možnost zlepšení dovedností věří ani ne třetina. Že by zkušenosti?

Článek je zařazen v: třešně , pusa , líbání , polibek , máj , intimita