Manželka Karla Gotta poskytla nové detaily o zpěvákově pohřbu. Kdy se s hudební legendou rozloučíme?

Kdy proběhne pohřeb nejslavnějšího českého zpěváka? A na jaký den bude vyhlášen státní smutek?

Spekulace jsou konečně u konce. Vdova po hudební legendě Karlu Gottovi, Ivana Gottová, ve čtvrtek večer zveřejnila na zpěvákových oficiálních stránkách prohlášení, v němž poskytuje první informace o Mistrově pohřbu. Veřejnost se tedy bude moci se Českým slavíkem rozloučit v pátek 11. října v Paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově od 8 do 22 hodin. Následující den pak proběhne zádušní mše pro zvané v katedrále svatého Víta. Právě na tento den byl pak vyhlášen státní smutek.

Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří nám vyjádřili svou soustrast s odchodem mého manžela, Karla Gotta. Zároveň děkuji panu premiérovi a vládě za iniciativu spojenou s uspořádáním státního pohřbu. Po důkladné úvaze jsem se rozhodla pro pohřeb se státními poctami,“ sdělila Ivana Gottová.

Zádušní mši pak na prosbu vdovy vykoná kardinál Dominik Duka. „Rád její prosbě vyhovím a prosím také ostatní o modlitbu za zemřelého Karla Gotta a celou jeho rodinu,“ napsal kardinál na svém Twitteru. Další informace o posledním rozloučení zatím nejsou známy. Rodina je ovšem dá pouze na oficiální webové stránky. „Pokud bude nějaká aktuální informace, kterou by manželka pana Gotta potřebovala sdělit veřejnosti, objeví se pouze na oficiálních stránkách Karla Gotta,“ sdělila Gottova mluvčí Aneta Stolzová.


Přečtěte si také