Meghan a princ Harry odchodem z královské rodiny nejvíce zesměšnili Kate Middleton. Čím ji urazili?

Krok prince Harryho a vévodkyně Meghan rozzuřil celou královskou rodinu. Koho se ale možná dotkl nejvíce?

Zpráva, která včera otřásla (nejen) celou Velkou Británií. Princ Harry a jeho manželka, vévodkyně Meghan, včera na Instagramu oznámili, že se vzdávají své role v královské rodině, chtějí se stát finančně nezávislými a hodlají svůj čas více trávit v Severní Americe a věnovat se charitě. „Máme v úmyslu vzdát se role předních členů královské rodiny a pracovat, abychom se stali finančně nezávislými, zatímco budeme nadále plně podporovat Její Veličenstvo královnu,“ napsal pár na Instagramu.

Jejich rozhodnutí vyvolalo samozřejmě velké emoce nejen ve světě, ale také v samotném Buckinghamském paláci. Zbytek královské rodiny totiž údajně neměl o rozhodnutí Harryho s Meghan vůbec žádné tušení a podle britských médií v Buckinghamském paláci vládne smutek. A možná taky i zlost. Mnoho lidí na internetu vnímá tento krok jako evidentní podraz a pověstný nůž do zad, jímž dvojice ubližuje nejen královně Alžbětě II., ale možná jím vyslala drsný vzkaz i jinému členovi královské smetánky, vévodkyni Kate Middleton.

Právě ta totiž dnes slaví své 38. narozeniny. Skutečnost, že Meghan a princ Harry zvěřejnili prohlášení večer před jejím velkým dnem, pak podle mnohých opravdu není náhoda. Už dlouho se totiž spekuluje o tom, že to mezi Meghan a Kate hodně vře a kvůli jejich vztahu se odcizili také bratři Harry s Williamem. Ostatně že se názory a cesty synů princezny Diany rozcházejí, potvrdil princ Harry v nedávném rozhovoru pro britskou televizi.

Tento krok má proto být podle mnoha odpůrců bývalé herečky také jasným útokem na Kate Middleton i její rodinu a způsob, jak jí zprotivit narozeniny. Místo toho, aby se všude psalo o jejích narozeninách, si pro sebe Meghan přivlastnila všechny novinové titulky a všude se řeší pouze jejich důležitý krok a krize v královské rodině. Také si myslíte, že i tohle mohl být důvod, proč princ Harry s Meghan přišli s touto zprávou právě včera večer?

Sdílejte článek
Štítky urážka narozeniny princ Harry Meghan Markle královská rodina odchod důvod Harry a Meghan

Přečtěte si také