Ochránci zvířat žalují partičku z Jackass kvůli nelidskému chování. Co jim přesně vadí?

Nový film Jackass Forever vyvolal kontroverze mezi ochránci zvířat.

Největší nezisková organizace bojující za práva zvířat na světě PETA si pěkně došlápla na bláznivou partičku z Jackass. Největším trnem v oku je pro ně zbrusu nový díl filmové série Jackass, Jackass Forever. V tom, jako obvykle, šílená parta v čele s Johnnym Knoxvillem podstupuje hromady šílených kaskadérských kousků, při kterých jim jde mnohdy o život.

Ochráncům zvířat však nevadí jejich stupidní pokusy o to si co nejvíc ublížit, nýbrž nehumánní zacházení se zvířaty. Konkrétně si potom stěžovali na scény, ve kterých Johnny Knowxille a Steve-O provokují včely, aby je bodly do penisu, vkládají si škorpiona do pusy nebo jezdí na rozzuřeném býkovi, který způsobil Johnnymu dokonce poranění mozku.

Organizace tak poslala dopisy státním zástupcům Los Angeles a San Luis Obispo County, ve kterých poukázala na to, že scény, jež se točily v Kalifornii, výrazně porušují zákony na ochranu zvířat. „Pokud Steve-O a Johnny Knoxville chtějí vybudovat kariéru na výsměchu lidí, mají na to právo. Nemůžou ale stresovat, ubližovat, děsit a obtěžovat zvířata, která jsou používána jako živé rekvizity pro jejich idiocii,“ uvedla mluvčí organizace PETA Lisa Langeová. „PETA připomíná městským a okresním žalobcům, že nikdo nesmí ignorovat zákon. Zatímco zbytek světa se snaží zachránit včely a jiná zvířata, tihle hajzlové je zneužívají pro zábavu,“ nechala se drsně slyšet mluvčí.


Přečtěte si také