Showbyznys

12. října 2019 12:36

redakce Prima Lajk

Plány Gottovy rodiny odtajněny! Kde skončí Mistrova poslední cesta po zádušní mši?

V katedrále sv. Víta se dnes rodina a pozvaní hosté rozloučili s nejslavnějším českým zpěvákem. Co se stane s ostatky slavného zpěváka?

Česká republika se dnes naposledy rozloučila s hudební legendou, Karlem Gottem. Po včerejším veřejném rozloučení na pražském Žofíně, kde se s Mistrem podle odhadů rozloučilo až 49 tisíc lidí, dnes proběhla zádušní mše v katedrále sv. Víta, které se kromě rodiny a nejbližších zúčastnili také Gottovi kolegové či politici a prezident Miloš Zeman. Už během soboty se ovšem podle informací deníku Právo odehraje poslední rozloučení s Karlem Gottem.

Po zádušní mši bude rakev s ostatky nejslavnějšího českého zpěváka vyzvednuta a s policejním doprovodem převezena do motolského krematoria, kde bude Český slavík zpopelněn. „Z hlediska uchovávání ostatků, které byly už v pátek a následně v sobotu dopoledne vystaveny v rakvi, v níž byly po celou dobu ochlazovány připojeným kompresorem, není možný odklad,“ řekl redakci deníku Právo jejich zdroj.

Obřad s kremací se pak odehraje pouze za účasti rodiny a jeho nejbližších. Stále ovšem není jasné, kde bude Mistr pochován. Nejvíce se spekuluje o pochování na pražském Vyšehradském hřbitově, na Slavíně, kde našly místo poslední odpočinku významné osobnosti české historie. Mluví se ovšem také o pochování v Újezdu u Svatého Kříže na Plzeňsku, kde jsou pohřbeni zpěvákovi rodiče.


Přečtěte si také