Showbyznys

26. října 2021 09:34

redakce Prima Lajk

Postřelený režisér poprvé promluvil o hrůzném incidentu s Alecem Baldwinem. Co se stalo na place?

Zraněný režisér filmu Rust Joel Souza vzpomínal na okamžik, kdy herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou zastřelil kameramanku filmu Halynu Hutchinsovou přímo při natáčení.

Tragédie se odehrála na ranči v Novém Mexiku při natáčení scény k novému westernovému snímku Rust. Podle vyšetřovatelů měl americký herec Alec Baldwin střílet ze zbraně, která měla sloužit jako pouhá rekvizita. Podal mu ji asistent režiséra Dave Halls, který štábu oznámil, že pistole není nebezpečná se slovy „zbraň je studená“, což ve filmařském slangu znamená, že je bezpečné ji použít.

V pistoli však zůstal jeden ostrý náboj, který zasáhl do hrudi kameramanku Halynu Hutchinsovou, která zranění v nemocnici podlehla. Se střelným zraněním skončil i režisér snímku Joel Souza, kterého kulka střelila do ramene. Podle svědků stál v tu chvíli při natáčení za kameramankou Hutchinsovou, aby mohl sledovat scénu z úhlu kamery. Herec Alec Baldwin seděl na kostelní lavici a nacvičoval tasení a míření zbraně na kameru. Po nečekaném výstřelu pak Souza viděl, jak se kolegyně drží za břicho a klopýtá dozadu. Až po chvíli si režisér všiml, že mu krvácí rameno.

„Znělo to jako prásknutí biče a hlasité puknutí,“ popsal celou situaci postřelený režisér Joel Souza, kterého už z nemocnice propustili, uvedl informaci deník The New York Post. Uvedl, že je ze smrti své kamarádky a výborné kolegyně zdrcený. Děkuje však za jakákoli slova útěchy a za podporu a přání od svých kolegů a fanoušků.

Sdílejte článek
Štítky zbraň střelba zahraničí tragedie režisér herec Nové Mexiko Alec Baldwin Halyna Hutchinsová Joel Souza Dave Halls filmové natáčení New York Post Joel Souza

Přečtěte si také