Prokleté natáčení Warcraftu! Režisérovi zemřel otec David Bowie, manželka bojovala s rakovinou…

Adaptace legendární hry patří mezi nejočekávanější filmy roku. Pro jeho režiséra bylo však jeho natáčení zároveň nejtěžším obdobím v životě.

Talentovaný režisér Duncan Jones nejspíš doufal, že ho očekávaná filmová adaptace počítačové hry Warcraft katapultuje mezi režijní smetánku. Během natáčení svého splněného snu si však prošel i osobním peklem, které by nikdo z nás nechtěl začít, a o němž se režisér nyní konečně rozpovídal.

Ve stejné době, kdy začal pracovat na nákladném snímku, totiž jeho milované ženě Rodene diagnostikovali rakovinu prsu a ona musela kvůli vážnému stavu podstoupit dvojitou mastektomii, díky níž nakonec zhoubnou nemoc překonala. Jenže ihned na to byl diagnostikován na rakovinu i jeho otec, legendární zpěvák David Bowie, který nemoci po osmnácti měsíčním boji podlehl na začátku roku. Tedy zrovna ve chvílích, kdy Jones dokončoval svůj dlouho natáčený film.

Podobné články

Jeho smrt Duncana srazila na kolena. Milovanému otci navíc pracovní verzi svého srdečního projektu pustil jen pár dní před jeho smrtí. Režisér však neměl čas za zesnulého tatínka truchlit. Kvůli blížící se premiéře musel pracovat naplno a začít svůj snímek pořádně propagovat, což ho nyní mrzí. „Samozřejmě, že načasování nebylo ideální. Raději bych v té chvíli nic z toho nedělal.,“ přiznává Jones. Filmový trhák je tak pro něj nakonec mnohem osobnějším počinem, než původně čekal. A to také proto, že v něm jsou rodinné vztahy postav velice zásadní.

I přes velké trápení ovšem nyní Duncan Jones zažívá něco jako šťastný konec. Z Warcraftu bude dle všeho kasovní hit a se svou ženou v následujících týdnech přivítají prvního společného potomka. Jeho otec už ho však neuvidí. „No, to je bohužel koloběh života,“ dodává režisér. Snad bude tedy po tragickém období konečně zažívat chvíle štěstí.

Sdílejte článek
Štítky rakovina režisér David Bowie Warcraft: První střet Duncan Jones

Přečtěte si také