Rowlingová se konečně omluvila fanouškům Harryho Pottera za smrt jedné z nejoblíbenějších postav. Vážně musela zemřít?

Lituje snad slavná spisovatelka toho, že nechala oblíbenou knižní postavu tak krutě zemřít?

2. květen je v kalendáři skalních fanoušků Harryho Pottera velmi mimořádným dnem. Právě v tento den roku 1998 se v posledním knižním díle Relikvie smrti udála legendární bitva o Bradavice, v níž slavný kouzelník a jeho spojenci definitivně porazili Voldemorta. Letos tak teoreticky uplynulo už 20 let od této slavné knižní události.

Autorka celé série pak toto datum už každoročně využívá k tomu, že se fanouškům omlouvá za krutou smrt některé z oblíbených postav, jejíhož odchodu po letech velmi lituje a v některých případech dokonce uzná, že byla ona smrt malinko zbytečná. V minulých letech se takto omluvila např. za smrt fanoušky milovaného Remuse Lupina. A letos přišla na řadu postava, jejíž odchod byl ještě krutější a dojemnější. Ano, samozřejmě máme na mysli tragické úmrtí skřítka Dobbyho.

Rowlingová ve svém statusu na Twitteru ovšem prohlašuje, že tato smrt rozhodně zbytečná nebyla. Dobby totiž obětoval svůj život pro Harryho a jeho kamarády při útěku ze sídla Malfoyových a nebýt jeho, ona legendární bitva by se vlastně nikdy neuskutečnila a Voldemort by slavil vítězství.

Její dojemný vzkaz se nyní rychle šíří a lidé si nyní Dobbyho samozřejmě velmi připomínají. Zkrátka hodně povedené gesto. Někteří lidé by si ale na druhou stranu měli vzpomenout, že se jedná jen o knižní charakter a některé věci prostě tak neprožívat.


Přečtěte si také