ŠÍLENÉ nápady tvůrce Hry o trůny! V původním scénáři měli Jon Snow a Arya mít sex! Co dalšího vás mělo šokovat?

Jaké věci byly v původní verzi Hry o trůny?

Šokující zvraty, incest a spousta krveprolití. I tak by se dala shrnout seriálová Hra o trůny. Pokud se vám ale zdá láska mezi sourozenci Lannisterů extrémní, pak počkejte na to, až zjistíte, co měl původně tvůrce knižní ságy G. R. R. Martin v plánu s hlavními hrdiny z rodu Starků.

Jak stojí v dopise z roku 1993, který Martin posílal svému vydavateli, celá Hra o trůny měla být pouze trilogií, přičemž první díl se měl nést v duchu soupeření mezi Starky a Lannistery. Rozdíl spočíval v tom, že se do sebe měli zamilovat sourozenci Jon a Arya, kteří měli mít velkou vášnivou linku skrz všechny knížky, během které mělo dojít i na zakázaný sex.

Arya ale měla zlomit srdce ještě někomu. Tím někým se měl stát Tyrion, jeho láska k Arye měla vést k velkému konfliktu s Jonem. Mezitím na Železném trůnu měl sedět Jaime namísto Cersei, Joffrey měl zabít Robba Starka a Sansa měla Joffreymu porodit dítě a na konci si vybrat Lannistery místo vlastní rodiny.

Co se Daenerys týče, ta měla místo lásky ke svému Khalovi cítit nenávist za to, že zabil jejího bratra. Eventuálně se měla pomstít, najít dračí vejce v divočině a díky narozenému drakovi si barbary podmanit. Vše pak mělo vyvrcholit bitvou mezi živými a mrtvými, přičemž pět hlavních hrdinů – Dany, Jon, Tyrion, Bran a Arya měli přežít až do konce. Jak tedy vidíte, spousta věcí zůstala zachována, plno dalších se ale zásadně změnilo a nás by zajímalo, jestli si myslíte, že to bylo k lepšímu, nebo byste raději sledovali původní děj. Dejte vědět v komentářích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také