VIDEO: 5 nejzásadnějších momentů ze soudu mezi Deppem a jeho bývalkou. Co herci nejvíc pomohlo?

Tyhle momenty pomohly Johnnymu Deppovi k vítězství nad Amber Heard.

Od chvíle, kdy bylo oznámeno, že herec Johnny Depp u soudu vyhrál svůj případ pomluvy od bývalé manželky Amber Heard, začaly se množit otázky, jak je to možné. Co se stalo? Co mu pomohlo? Odpověď není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dějství ovlivnilo následujících pět momentů.

1. Svědectví Kate Moss

Snad žádný jiný svědek nedal porotě takový pocit jistoty, že je Johnny v jádru dobrý člověk, který ženám neubližuje, jako právě slavná supermodelka a jeho bývalka Kate Moss. Ta přitom nejprve vůbec vypovídat neměla, až díky chybě Amber při jejím vlastním svědectví našli Deppovi právníci možnost, jak Kate přivést před porotu.

2. Nepřesvědčivý výkon Amber Heard

Možná byla nervózní, možná chtěla, aby s ní porota soucítila, nakonec však přehrávání ze strany Amber během jejího plačtivého svědectví mělo zcela opačný efekt. Jí uškodilo, a Johnnymu naopak extrémně pomohlo.

3. Právnický tým

Pokud jste sledovali byť jen pár minut z celého procesu, asi jste si všimli, že zatímco herečku obhajovali spíše postarší právníci v čele s Elaine Bredeohft, která permanentně nosila výraz sklíčení, Deppa bránil mladý energický tým v čele se sympatickou Camille Vasquez. Věřte tomu nebo ne, tohle v podobně dlouhých procesech hraje velkou roli.

4. Svědectví psycholožky

Když dr. Shannon Curry pronesla, že po několika desítkách hodin analýzy a pozorování dospěla k názoru, že herečka Amber Heard trpí dvěma psychickými poruchami a vykazuje známky někoho, kdo se sám dopouštěl násilí, bylo to pro obranu Heard naprosto zdrcující. Už v zásadě nedokázali přijít se solidní protireakcí.

5. Deppův klid

Jestli něco hrálo v Deppův prospěch, pak to byl jednoznačně herec samotný, respektive jeho charisma. Ať už šlo o reakce na svědky, kteří před ním vypovídali, nebo jeho výpověď samotnou, kdy se nenechal otřást ani těmi nejvíc nepříjemnými otázkami. V podstatě se dá říct, že si Depp tenhle soud vyhrál velkou mírou sám.


Přečtěte si také