Trailer na ruskou verzi Černobylu.
Autor: HBO Trailer na ruskou verzi Černobylu.

VIDEO: Rusko natočilo vlastní verzi Černobylu! V traileru nechybí americký agent, zapomnělo se ale na výbuch

Publikováno: 25.07.2019
Rusko se nemohlo nadále dívat na oceňovanou minisérii od západní HBO o událostech z Černobylu. A tak natočili vlastní “pravdivou“ verzi.

reklama

Je to teprve pár měsíců, co kabelovka HBO zasáhla seriálový svět minisérií Černobyl, která šokovala naprosto všechny. Oceňovaný projekt, který detailně popisuje události okolo nechvalně známé jaderné katastrofy, je na filmových databázích zařazen mezi nejlepšími seriály historie a divácký i kritický ohlas byl opravdu nevídaný. Ne všichni ale byli ze série nadšeni. Ano, tipli jste správně. Rusko na adresu tvůrců nešetřilo kritikou, nelíbí se jim vyobrazení tehdejšího Sovětského svazu a před necelými dvěma měsíci slíbilo, že natočí vlastní, samozřejmě pravdivou verzi. A jelikož v Rusku opravdu na nic nečekají, už máme na světě první upoutávku!

I když, to bychom asi ruským filmařům přeci jen trošku fandili. Podle roku výroby byl totiž jejich seriál natočen v roce 2018, Rusové se tedy nejspíš na svou odpověď HBO připravovali delší dobu. A co v jejich upoutávce nechybí? Samozřejmě zde dojde na konspirační teorii, podle které měli v havárii prsty agenti CIA. Co ovšem naopak postrádáme, je poněkud více samotného Černobylu. V traileru sice vidíme pár záběrů ze zásahu hasičů i následného odklízení, na samotný výbuch či jiné záběry na elektrárnu zapomeňte.

Tady se bude věnovat pozornost zejména soudruhům a agentům KGB vyšetřující celou událost. A samozřejmě se neobejdeme ani bez dojemného rodinného osudu a faktu, že lidé zasaženi radiací tu na nemocničním lůžku vypadají mnohem lépe než v západní verzi. Nikdo ale určitě nepochybuje o tom, že nám režisér Alexej Muradov opravdu nabídne tu jedinou pravdivou verzi, že?

Černoši v Černobylu? 1

FOTO: Černoši v Černobylu? Jeden tam vážně byl! Na místě havárie vykonával tuhle důležitou věc

Video srovnávající seriál Černobyl s realitou

VIDEO: Šokující záběry odhalují rozdíly mezi seriálem Černobyl a realitou. Z tohoto srovnání vám bude běhat mráz po zádech

reklama