Rusové si natočí vlastní Černobyl 2
Autor: HBO Rusové si natočí vlastní Černobyl 2

Rusko chystá vlastní seriál o Černobylu! Bude se opírat o tuhle šílenou konspirační teorii

Publikováno: 07.06.2019
O co půjde v novém seriálu o Černobylu z ruské produkce?

reklama

Seriálový hit posledních týdnů Černobyl byl tento týden završen finálovou epizodou, která mrazivě pojednávala o vykonstruovaném soudním procesu se třemi hlavními inženýry černobylské jaderné elektrárny, kteří katastrofickou havárii svým jednáním způsobili. Celý seriál se vyznačoval nadprůměrnou kvalitou scénáře, režie i hereckých výkonů, a tak není divu, že si momentálně na ČSFD.cz drží pozici nejlepšího seriálu všech dob. Jinými slovy lidé jsou z Černobylu nadšení. Jenže ne všichni.

Rusko má podle všeho se seriálem od americké stanice HBO pár problémů, specificky pak v tom, jak je tehdejší Sovětský svaz v seriálu vyobrazován (tedy reálně). Kromě propagandistických recenzí v národním tisku, které seriál shazují, tak nyní jeden ruský filmař dostal příležitost natočit si „vlastní“ Černobyl. Chystaný seriál Alexeje Muradova se ale bude oproti tomu aktuálnímu lišit v jedné klíčové věci.

Hlavními hrdiny totiž budou agenti KGB, kteří zastavili sabotážní akce amerických agentů z CIA. Jeden takový byl totiž podle konspiračních teorií v den havárie spatřen v prostorách černobylské elektrárny a celý seriál tak tuto šílenou myšlenku, že Američané měli s havárií něco společného, hodlá rozvinout až do vítězného konce pro stranu Sovětů. Protože jak jinak.

Proč mluví herci v Černobylu anglicky? 2

Tohle je důvod, proč herci v Černobylu nemluví rusky! Překvapí vás, proč tomu tak je

Černobyl vs. černoši 2

Scenáristka si stěžovala, že v Černobylu nehrají žádní černoši! Lidé jí za to nadávají. Co jí napsali?

reklama