Showbyznys

29. září 2021 14:54

redakce Prima Lajk

Zatčená Zuzana Plačková si vyslechla drsné obvinění! Kolik let hvězdě Hotelu Paradise hrozí?

Celé Slovensko překvapila v pondělí zpráva o zatčení slavné influencerky a jejího manžela. Situace je však možná ještě vážnější, než se zprvu zdálo.

Ještě o víkendu se populární slovenská influencerka Zuzana Strausz Plačková, kterou operace proměnily k nepoznání, chlubila na sociálních sítích svým životem v luxusu a prací a na jejím domově v Miloslavově. Jenže v pondělí ráno ji a jejího manžela Reného Strauzsa zatkla zásahovka v rámci rozsáhlé operace a od té doby je za mřížemi.

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) zasahovala v pondělí na několika místech včetně bytu influencerky v Bratislavě. Zatýkání a razie se týkaly skupiny lidí, která měla podle prvních informacích obchodovat s drogami. A tyto dohady se potvrdily v následném obvinění, které je možná ještě drsnější, než mnozí očekávali.

NAKA zatkla v rámci akce 15 lidí, které následně obvinila, a to včetně Plačkové a jejího partnera. „Během domovních prohlídek zajistili policisté více než devět kilo metamfetaminu, z nichž by se dalo vyrobit minimálně 90 tisíc jednorázových dávek drogy. Zajistili i zbraně, střelivo, cigarety a více než 70 000 eur (téměř 1 800 000 korun) v hotovosti,“ uvedla slovenská policie. Neupřesnila však, zda se drogy či zbraně našly také v nemovitostech Plačkové.

Influencerka tvrdí, že je nevinná a do celé kauzy byla neprávem zatažena jen kvůli lidem, s nimiž se stýká. NAKA ovšem i proti ní vznesla velmi vážná obvinění. „Zločinecká skupina ve složení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strauzs a Zuzana Strauzs Plačková, působící na území Trnavského, Bratislavského a Trenčínského kraje, v době od roku 2012 až do současnosti vykonávali za účelem zisku, prostřednictvím vytvořené infrastruktury osob dovoz drogy zvané kokain a následně ji distribuovali přes síť dealerů této zločinecké skupiny koncovým uživatelům drog,“ stojí ve zprávě NAKA, podle níž se členové skupiny měli věnovat i obchodu s pervitinem.

René Straus pak prý údajně ve skupině sloužil jako „spojka do vyšší společnosti“. Všechny obviněné pak mají mimo jiné usvědčit odposlechy. V případě prokázání viny tak hrozí Plačkové a ostatním členům skupiny 15–20 let vězení! Dnes v 17 hodin se má pak rozhodnout o tom, zda skončí Plačková s manželem ve vazbě. Návrh na vazbu podal prokurátor a právě dnes se o ní musí rozhodnout.

Její veselejší chvilky z reality show Hotel Paradise si můžete pustit v našem ARCHIVU.


Přečtěte si také