Zdrcený Harry dorazil ke královně pozdě, Meghan vůbec nepřijela! Kdy se viděli s Alžbětou II. naposledy?

Princ Harry a vévodkyně Meghan už to za královnou nestihli.

Princ Harry dorazil do Balmoralu – skotského sídla, kde královna byla v péči svých doktorů během posledních dnů – téměř hodinu a půl poté, co byla oznámena její smrt. Buckinghamský palác tuto smutnou zprávu přinesl ve čtvrtek 8. září v 18:30. Nejdéle sloužící panovnice na britském trůnu odešla ve věku 96 let.

Letové údaje však ukazují, že proudové letadlo vévody ze Sussexu bylo v té době stále ještě ve vzduchu a na letišti přistálo až o 15 minut později. Teprve později byl Harry spatřen v zadní části auta, jak odjížděl z místa krátce po 19:00. Na skotské panství tak dorazil až pár minut před osmou hodinou, poslední rozloučení s babičkou už tak bohužel nestihl. Naposledy se tak viděli v červnu u příležitosti královnina platinového jubilea.

Na místě se Harry připojil k ostatním členům královské rodiny, včetně svého bratra Williama a otce Karla III. Manželka Meghan, která se měla ten večer zúčastnit předávání cen WellChild Awards v Londýně, nakonec zůstala s dětmi. Stejně jako manželka prince Williama. Mezitím dnes nově pasovaný král osloví občany Velké Británie v chystaném smutečním proslovu. Pohřeb se bude konat zhruba za týden.

Sdílejte článek
Štítky Londýn Velká Británie smrt Alžběta II. princ Harry Meghan Markle královna Alžběta II. Sussex rozloučení Buckinghamský palác Karel III. William, princ z Walesu král Karel III.

Přečtěte si také