Zdrcený Harry dorazil ke královně pozdě, Meghan vůbec nepřijela! Kdy se viděli s Alžbětou II. naposledy?

Princ Harry a vévodkyně Meghan už to za královnou nestihli.

Princ Harry dorazil do Balmoralu – skotského sídla, kde královna byla v péči svých doktorů během posledních dnů – téměř hodinu a půl poté, co byla oznámena její smrt. Buckinghamský palác tuto smutnou zprávu přinesl ve čtvrtek 8. září v 18:30. Nejdéle sloužící panovnice na britském trůnu odešla ve věku 96 let.

Letové údaje však ukazují, že proudové letadlo vévody ze Sussexu bylo v té době stále ještě ve vzduchu a na letišti přistálo až o 15 minut později. Teprve později byl Harry spatřen v zadní části auta, jak odjížděl z místa krátce po 19:00. Na skotské panství tak dorazil až pár minut před osmou hodinou, poslední rozloučení s babičkou už tak bohužel nestihl. Naposledy se tak viděli v červnu u příležitosti královnina platinového jubilea.

Na místě se Harry připojil k ostatním členům královské rodiny, včetně svého bratra Williama a otce Karla III. Manželka Meghan, která se měla ten večer zúčastnit předávání cen WellChild Awards v Londýně, nakonec zůstala s dětmi. Stejně jako manželka prince Williama. Mezitím dnes nově pasovaný král osloví občany Velké Británie v chystaném smutečním proslovu. Pohřeb se bude konat zhruba za týden.

Sdílejte článek
Štítky smrt princ Harry Meghan Markle královna Alžběta II. rozloučení král Karel III.

Přečtěte si také