Zpověď nového moderátora SHOWTIME Immanuela Adenubiho. V dětství mu lidé kvůli rasismu hrozili smrtí!

Jaký je ve skutečnosti oblíbený tiktoker a nová hvězda pořadu SHOWTIME Immanuel Adenubi? A jaké měl v dětství problémy s šikanou? To se dozvíte v našem exkluzivním rozhovoru!

Jak už asi víte, oblíbený pořad SHOWTIME vítá ve svých moderátorských řadách výraznou posilu. Jeho novou tváří, jež nahradí těhotnou Gábinu Soukalovou, se stává Immanuel Adenubi, exotický hezounek, který patří mezi velmi úspěšné tiktokery a znát ho můžete také díky Prima COOL a pořadu YouTube Talks. Věnuje se zejména natáčení fitness videí a na sociálních sítích je známý svou věčně pozitivní energií, díky níž má stále více sledujících. A fanoušky si jistě získá i na televizních obrazovkách. K příležitosti jeho nové televizní etapy jsme pak Immanuela pořádně vyzpovídali a zeptali se ho na pár otázek jak ze světa sociálních sítí, tak jeho osobního života.

Na TikToku máš skoro 250 000 sledujících. Existuje jedno zásadní video, díky kterému jsi nabral hodně sledujících?

Já osobně na TikToku takové video nemám. Vím, že spousta profilů dokáže vybouchnout za noc díky jednomu virálnímu videu, ale já jsem to měl spíše skrze konstantní růst a samozřejmě se některá videa chytla krásně nebo více než jiná.

Jaká je tvoje hlavní poselství, které bys chtěl lidem předat?

Mám toho více, ale ta hlavní „message,“ která se u mě pořád opakuje, je spojená s pozitivním přístupem k životu. Život je moc krátký na to, abychom ho strávili naštvaní nad nepodstatnými problémy. Hledejte na životě to krásný, buďte vděční za to, co máte a nebojte se ukázat trochu zuby při tom úsměvu. Mám svůj citát, kterým se řídím: „V životě se věci prostě se*ou, ale to neznamená, že na*erou tebe.“

Čím myslíš, že to je, že jsi na sociálních sítích čím dál populárnější?

Neřekl bych, že má popularita nějak příliš eskaluje, ale spíš je to spojení několika faktorů. Snažím se lidem předávat co nejvíc se dá jak z motivace ke sportu a zdravému životnímu stylu, tak z nastavení „mindsetu“ a myšlení do života nebo čistě natáčení zajímavých videí s různými cviky. Taky nesmím opomenout faktor toho, že spoustě ženám prostě imponuji vzhledově.

S velkým počtem sledujících přichází i počet hejtrů. Jak ses s negací naučil pracovat?

Abych řekl pravdu, tak já na svých sociálních sítích mám minimum hejtrů. Je to celkem rarita, obzvláště na TikToku, ale naprostá většina lidí mě sleduje, protože se snažím lidem něco předávat. Každopádně sem tam se něco objeví a poradil bych asi tohle: Vždy se najde někdo, komu se nebude líbit to, co děláte, ale podstatné je věnovat svou energii těm, co vás podporují a ne těm, kteří ne. Mnohdy jsou hejty neopodstatněné a spíše to poukazuje na nějaký vnitřní problém dané osoby.

Byla vůbec nějaká negativní reakce, která tě opravdu naštvala nebo vykolejila?

Žádná taková asi nebyla. Na internet jsem šel s tím, že vím, co můžu očekávat. Ať už se jedná o rasistické nadávky nebo pouhé vulgární výrazy.

Na sociálních sítích se prezentuješ jako velký optimista. Už jsi se tak narodil, nebo jsi na sobě musel zapracovat? Popřípadě jak?

To já nikdy moc nevím a spousta lidí se na to ptá. Řekl bych, že se to postupně ve mně rodilo s tím, jak rostla moje osobnost. Naučil jsem se pár důležitých věcí v životě a ty mě postupně utvářely do takové podoby, jakým jsem dnes. Ale být optimista není volba, ale náročná a každodenní práce.

Od Čechů tě tak trochu odlišuje vzhled. Jaké je to vyrůstat jako dítě s jinou barvou kůže než majorita? A co bys poradil dětem, které mají podobný příběh?

Jako dítě to nebylo jednoduché a mnohdy opravdu náročné. Prošel jsem si šikanou, pokřiky cizích lidí na ulici až po vyhrožování smrtí na ulici. Vtipné je to, že bych teď ani náhodou neměnil a vše, co se dělo, mi vlastně pomohlo se zocelit, takže mě jen tak nějaká negace už nerozhodí. Dřív jsem chtěl být jako ostatní a postupem let jsem se naučil, že je sakra super být originální a hlavně hrdý na to, jaký jsem.

Máš z dětství kvůli šikaně nějaký opravdu děsivý zážitek?

Nejhorší zážitky byly asi spojené s rasovou nenávistí. Ten nejhorší byl asi ten, když na cestě na fotbalový zápas v mých deseti letech přes autobusové sklo na zastávce skupina cizích chlapů vytáhla nože a přes sklo autobusu mi ukazovali, jak mě podříznou. To příjemné rozhodně nebylo.

Podle sociálních sítí si šikanu zažíval spíš kvůli tloušťce, je to pravda? Jaká na tebe měla šikana dopady?

Největší dopady to mělo na mou psychiku. Mé sebevědomí nebylo v mladých letech dobré a musel jsem si ho takřka vydobýt během let cvičením.

Jaké ženy se ti líbí?

Já konkrétní preference extra nemám. Vždy mi ale záleželo, jaká ta žena uvnitř. Jo zní to jako klišé, ale nejvíce mi na ženě imponuje, když je sebevědomá a vnímá svou krásu jak zvenčí, tak zevnitř. Je cílevědomá a chce na sobě neustále pracovat a posouvat se. Lhal bych, kdybych řekl, že se nezajímám o postavu, ale není to tak zásadní faktor. Určitě mi ale záleží na tom, jaký vztah má daná ke svému tělu a co pro svoje zdraví dělá. Nedokázal bych asi být s nikým, kdo by nebyl nějak aktivní. Vždy říkám, že pokud nedokážete mít pozitivní impakt na sebe, nedokážete ho mít na nikoho dalšího a ve vztahu to platí 2x.

A jsi nyní single, nebo u tebe mají cool holky šanci?

Jsem nyní single.

Nástupem na televizi Prima tě čeká hodně velkých pracovních výzev. Na kterou se těšíš nejvíc?

Určitě na nové zkušenosti a učení se věcem, které jsem dříve ještě nikdy nedělal. Věřím, že to bude jízda a rozhodně si to i hodlám užít.

Je něco, na čem chceš ještě zamakat? Jaké jsou tvé osobní cíle?

Rozhodně bych chtěl zamakat na mluveném projevu, ale je toho spousta co zlepšovat. Osobní cíle asi konkrétní nemám. Jsem člověk, který se teď snaží na sobě co nejvíc pracovat a rozvíjet se. Teď je mou prioritou využívat příležitosti, které mi život přinese. Jo a taky chci příští rok úspěšně dokončit magisterské studium.

Sdílejte článek

Přečtěte si také