Virály

10. února 2021 12:24

sarka.turcekova@gmail.com

22letá žena zjistila, že má rakovinu, protože se podívala na tohle TikTok video! Co na sobě našla?

Mladá žena zjistila, že má rakovinu prsu, poté, co viděla video na TikToku. Nyní založila na Instagramu stránku, aby zvýšila nemoci povědomí.

22letá Katie Claydon našla na TikToku video, díky kterému se naučila, jak si má správně kontrolovat prsa. Dokázala tak detekovat na svém ňadru abnormální hrudku a poté jí na začátku tohoto roku diagnostikovali rakovinu prsu. Katie říká, že mamografické kampaně mají tendenci zapomínat i na její věkovou kategorii, přičemž je ročně diagnostikováno pouze třicet žen v podobném věku. Naštěstí se rychle dostala k léčbě a teď pomáhá na svém účtě dalším lidem, kteří by se jinak zkontrolovat nejspíš nenechali. Dělá osvětu a nabádá je, aby se také prohmatávali anebo zašly na vyšetření. Už takto pomohla dvěma dalším, které by zřejmě jinak vyšetření nepodstoupily.

Katie z Birdwellu v Barnsley v Jižním Yorkshiru řekla, že rozhodně nebyla ráda, když si bulku našla. Předpokládala totiž, že to určitě nic není, a už vůbec by ji nenapadlo, že může jít o rakovinu. Netušila, že lidé v jejím věku mohou mít rakovinu prsu. Požádala pak svou matku, aby se na to podívala, a ta byla také znepokojená. Praktická lékařka jí to pak potvrdila, že by to rakovina být mohla. Katie, která pracuje jako asistentka komunikace v nemocnici Barnsley, musela zjistit své výsledky telefonicky kvůli omezení koronaviru. Mohla být přitom v pohodlí domova se svou matkou a sourozenci. Trochu ji to rozplakalo, protože je to v jejím věku poměrně vzácné. Právě proto ale ženy vyzývá, aby chodily na mamografické schůzky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také