Makakové často zakládají opičí zlodějské gangy
Autor: iStock Makakové často zakládají opičí zlodějské gangy

Agresivní opice unesla 14denní štěně a držela ho jako rukojmí. Jak bizarní situace dopadla?

Tamara F. . Publikováno: 22.09.2021
Svědkem neobvyklé scény byli obyvatelé malajské vesnice, když jedna z opic unesla malé štěně pryč.

reklama

Lidé z Malajsie už dávno vědí, že si s tamními opicemi není radno zahrávat. Jsou totiž proslulé svou agresivitou, zlodějskou náturou a zálibou v kousání. O tom se na vlastní kůži přesvědčili i sami majitelé čtrnáctidenního štěňátka Sáry, kterou unesla jedna z opic patřící k místnímu zlodějskému gangu.

Makak štěně několikrát agresivně kousnul a štípnul, a poté ho odnesl do blízkého lesa. Majitelé psa Sáru postrádali celé tři dny až do chvíle, kdy si všimli zlodějské opice se štěňátkem v náručí na blízkém stromu. „Pejsek vypadal hrozně unaveně a vyčerpaně, ale jinak se zdálo, že mu opice nijak neublížila. Jen ho držela v náručí,“ popsala celou situaci jedna z přihlížejících tamnímu deníku.

Místní se několik hodin snažili nalákat opici na jídlo, ale bezúspěšně. Poté začali po makakovi házet kameny a kousky větví, což zvíře považovalo za útok; zahodilo štěně ze stromu a rychle zmizelo do bezpečného lesa. Podle svědků se opici ani štěněti nic nestalo, ačkoli prý bylo vyhladovělé a dehydratované. Celá akce však skončila šťastně a Sára dostala veškerou potřebnou péči.

Zpěvačka Gimes se synem X Æ A-XII

Partnerka Elona Muska nechce, aby jí syn říkal mami! Proč tím naštvala celý internet?

Dvojčata Venessa a Kerissa randí s dvojčaty Lucasem a Jacobem. Dělají spolu úplně všechno

Identická dvojčata randí s identickými dvojčaty a dělají spolu úplně všechno! Jak se dala čtveřice dohromady?

reklama