návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Autorka seriálu Přátelé prozradila, jaký vtip by ze seriálu vystřihla! Souhlasíte, že byl nevhodný?

Který vtip se autorce Přátel po letech nelíbí?
Vydáno: 03.05.2019
Jaký vtip z Přátel by autorka vystřihla? 2
Autor: NBC Jaký vtip z Přátel by autorka vystřihla? 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V posledních letech se slavný sitcom Přátelé dostal pod ostrou kritiku mladých diváků, kteří se na seriál podívali poprvé v životě. Vadil jim například nedostatek rasové diverzity, homofobní linky a vtipy, sexistické narážky, nebo přímo transfobie v podání jedné z postav. Seriál pochopitelně vznikal v jiné době a spousta těchto věcí by na něj samozřejmě šla dnes aplikovat, je však nutné si uvědomit, že časy se mění.

Každopádně autorka seriálu a scenáristka Marta Kaufman nedávno v rozhovoru přiznala, že jeden vtip by přeci jen ze seriálu vystřihla. Byla to právě celá linka s Chandlerovým tátou, který měl gay show v Las Vegas a identifikoval se jako žena, což vedlo k mnoha nejapným poznámkám. Autorka přiznává, že tehdy neměly ty správné výrazy, neměly dost informací, a kdyby mohla, udělala by věci trochu jinak. Jasně, postava byla spíše komediálním stereotypem, a na tom není nic špatného. Asi všichni se ale shodneme na tom, že kdyby tvůrci chtěli, mohli humorně poukázat na nějaké věci, které by třeba zpětně prospěli tehdejším zástupcům této minority o něco víc.

Všimli jste si toho?

VIDEO: Fanoušci šílí! Téhle přímé spojitosti mezi filmem Sám doma a seriálem Přátelé si nikdy nevšimli! Vy ano?

Pratele

ODHALENO: Sledování seriálu Přátelé pomáhá lidem překonat úzkost, tvrdí experti. Čím to je?

Článek je zařazen v: přátele , vtip , autorka , homofobní , transfobní , diverzita , kritika , diváci