Virály

23. února 2023 13:58

redakce Prima Lajk

Diváci chválí seriál The Last of Us za zlomovou scénu s menstruačním kalíškem! Proč je tak důležitá?

Scéna s menstruačním kalíškem sklidila na internetu obří pochvalu.

Chvála na seriál The Last of Us podle stejnojmenné oceňované herní předlohy se snáší v posledních týdnech doslova ze všech stran. Třetí epizodu vyzdvihli kromě diváků i zastánci LGTBQ+ komunity, pátá pak pro změnu nadchla hluchoněmé, celou dobu si samozřejmě mlaskají i samotní hráči obou her, protože se tvůrcům Craigu Mazinovi a Neilu Druckmannovi podařilo natočit velice věrnou adaptaci. Nyní se každopádně ke chvalozpěvům přidali už i feministky a feministé – poslední epizoda totiž kladla důraz i na jednu nenápadnou, o to však důležitější potřebu mladých žen – a to i v postapokalyptickém světě – totiž menstruační potíže.

Ellie (Bella Ramsey) totiž v šestém díle ve městečku Jackson, kde se Joel setkal se svým bratrem Tommym, dostala od „starostky“ a Tommyho partnerky Marii nejen čisté oblečení, ale taky menstruační kalíšek s návodem na použití. Diváci tak na sociálních sítích ocenili, jak zodpovědně tvůrci přistupují k tomuto tématu a že se snaží o co možná nejautentičtější zpracování Ellieina dospívání, co jen jde. Což jen dokazuje typická reakce 14leté dívky, kdy Ellie zahlásí: „Fuj.“

Každopádně kromě pochval se našli i tací, kterým samozřejmě pouhá zmínka něčí menstruace přišla zbytečná a nechutná a utahovali si ze seriálu, že coby „zombie show“ vůbec ztrácí čas kravinami jako tohle. Důležité je však zdůraznit, že The Last of Us není „zombie“ seriálem, ale prestižním dramatem o vztazích a různých formách lásky, který se jenom odehrává na pozadí postapokalyptického světa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také