Virály

18. června 2018 16:40

redakce Prima Lajk

DRSNÉ VIDEO: Nová brutální výzva! Lidé si pokládají led na posolenou kůži. Proč si dobrovolně ubližují?

Někdy vyloženě zůstává rozum stát nad vším, čím jsou schopní se bavit mladí na internetu.

Internet je místem, kde se opravdu může stát cokoliv. Přesvědčit jste se o tom mohli už v mnoha výzvách typu škvaření rukou na rozžhavených plotýnkách či prostrkávání kondomu skrz nos a pusu. A protože především mladí uživatelé nejspíš stále nemají dost, vymsleli si další šílenou a hlavně zdraví nebezpečnou „hru“, která se objevila v Americe a rozšířila se i do Velké Británie. Již podle názvu „led a sůl“ asi dokážete odhadnout, co v ní hraje hlavní roli.

Celá výzva spočívá v tom, nasypat si na tělo (nejčastěji ruku) sůl a současně na dané místo položit led. Tato kombinace způsobí snížení teploty ledu na -17 °C a chemickou reakci na kůži podobnou omrzlině. Aktéři se samozřejmě snaží co nejdéle odolávat bolesti, aby pak mohli sdílet videa z výzvy či fotky výsledného poškození kůže na sociálních sítích. Mnozí z nich si přitom vůbec neuvědomují, jak je tahle zábava nebezpečná.

Nejenže jim mohou zůstat trvalé známky poranění kůže a jizvy, v některých případech může navíc dojít i ke spálení nervových zakončení v místě aplikace soli a ledu. Takové poranění se pak chová stejně jako omrzlina, a pokud se rozšíří, může způsobit dokonce selhání některých orgánů. A za tohle splnění jedné hloupé výzvy opravdu nestojí. Jen je potřeba, aby si tohle uvědomili i všichni ti, kteří jsou pro pár lajků schopní udělat vše, včetně ohrožení vlastního života. V následujícím videu se sami můžete přesvědčit, jak absurdní tahle výzva je.

Sdílejte článek
Štítky Amerika Velká Británie led výzva sůl kůže Internet sůl

Přečtěte si také