reklama

reklama

Brutální výzva se solí a ledem
Autor: Youtube Brutální výzva se solí a ledem

DRSNÉ VIDEO: Nová brutální výzva! Lidé si pokládají led na posolenou kůži. Proč si dobrovolně ubližují?

Publikováno: 18.06.2018
Někdy vyloženě zůstává rozum stát nad vším, čím jsou schopní se bavit mladí na internetu.

reklama

Internet je místem, kde se opravdu může stát cokoliv. Přesvědčit jste se o tom mohli už v mnoha výzvách typu škvaření rukou na rozžhavených plotýnkách či prostrkávání kondomu skrz nos a pusu. A protože především mladí uživatelé nejspíš stále nemají dost, vymsleli si další šílenou a hlavně zdraví nebezpečnou „hru“, která se objevila v Americe a rozšířila se i do Velké Británie. Již podle názvu „led a sůl“ asi dokážete odhadnout, co v ní hraje hlavní roli. 

Celá výzva spočívá v tom, nasypat si na tělo (nejčastěji ruku) sůl a současně na dané místo položit led. Tato kombinace způsobí snížení teploty ledu na -17 °C a chemickou reakci na kůži podobnou omrzlině. Aktéři se samozřejmě snaží co nejdéle odolávat bolesti, aby pak mohli sdílet videa z výzvy či fotky výsledného poškození kůže na sociálních sítích. Mnozí z nich si přitom vůbec neuvědomují, jak je tahle zábava nebezpečná.

Nejenže jim mohou zůstat trvalé známky poranění kůže a jizvy, v některých případech může navíc dojít i ke spálení nervových zakončení v místě aplikace soli a ledu. Takové poranění se pak chová stejně jako omrzlina, a pokud se rozšíří, může způsobit dokonce selhání některých orgánů. A za tohle splnění jedné hloupé výzvy opravdu nestojí. Jen je potřeba, aby si tohle uvědomili i všichni ti, kteří jsou pro pár lajků schopní udělat vše, včetně ohrožení vlastního života. V následujícím videu se sami můžete přesvědčit, jak absurdní tahle výzva je. 

 

 

Nová brutální výzva s plotýnkou

VIDEO: Nová děsivá výzva! Lidé si v ní škvaří ruce na rozžhavených plotýnkách! Proč to proboha dělají?

Lidská hloupost nezná mezí

VIDEO: Tohle je nová nechutná výzva, v které lidi musí jíst prací prostředky! Proč to dělají?

reklama