Virály

11. října 2021 15:50

redakce Prima Lajk

Dva muži se na měsíc ztratili na moři. Co drsného museli dělat, aby přežili?

Muži museli přežít na otevřeném moři neuvěřitelných 29 dní.

Dvojice mužů, Livae Nanjikana a Junior Qoloni, ze Šalamounských ostrovů plánovali rutinní cestu na malém člunu z ostrova Mono na ostrov New Georgia, které jsou od sebe vzdáleny asi 200 km. Vlivem nepříznivého počasí a nefungující techniky se však jejich plány změnily a zkušení námořníci se octli na otevřeném moři bez možnosti návratu.

Muže unášel proud moře nekonečných 29 dní a jejich zásoby jídla rychle tenčily. „Jakmile se zhoršilo počasí, věděli jsme, že je zle. Neviděli jsme ani, kam plaveme,“ řekl trosečník Nanjikana. „Měli jsme sebou jenom pár pomerančů a v moři se nám podařilo nasbírat nějaké kokosové ořechy, které skončily po bouři ve vodě. K přežití nám pomáhala i nachytaná dešťová voda,“ sdělil zachráněný muž poté, co ho spolu s kamarádem našli místní rybáři u pobřeží Papui-Nové Guineji.

Nyní je dvojice mužů v pořádku doma a vesele vzpomínají na své dobrodružství a na to, že si alespoň na chvíli odpočinuli od covidu. S úsměvem to oba námořníci zhodnotili jako příjemné volno, kdy si oddechli od každodenních starostí.

Sdílejte článek
Štítky moře zahraničí ztroskotání Guinea New Georgia Trosečníci

Přečtěte si také