Virály

14. července 2021 09:36

brejsova.t@gmail.com

FOTO 18+: Knihovna najala opičího maskota. Ten přišel s umělým penisem a holým zadkem

Londýnská knihovna musí čelit velmi bizarnímu obvinění, které pohoršilo nejednoho rodiče a vyvolalo obrovské pozdvižení.

Velmi kontroverzní způsob, jak podnítit děti ke čtení, zvolila knihovna Goodmays ve východní části Londýna. Na dětskou akci pozvalo vedení knihovny barevného maskota opice, který přišel v duhovém zvířecím kostýmu s falešným penisem a holým zadkem. „Rainbow Dildo Butt Monkey“ vyvolal obrovské pozdvižení a pobouření zejména z řad rodičů.

Rozoruplnou akci přitom iniciovala a financovala Rada pro umění a dodnes není jasné, jak se taková věc mohla stát; zejména na akci určené pro děti ve věku od 4 do 11 let. Knihovna Goodmays se veřejně omluvila a okomentovala incident se slovy: „jsme si vědomi toho, že byl jeden ze zvířecích kostýmů nevhodný, o čemž jsme v době rezervace nevěděli,“ učinilo prohlášení vedení knihovny.

Celý incident vyvolal pozdvižení nejen u rodičů. „Jedná se o šokující selhání ochrany,“ řekla Tanya Cartes z organizace Aliance bezpečných škol. „Každý, kdo si myslí, že je toto vulgární sexualizované představení zábavou pro děti a není zjevným projevem narušování hranic, by se neměl přibližovat k dětem,“ prohlásila rozhořčeně členka organizace s tím, že by se měla situaci náležitě prošetřit policií.


Přečtěte si také