Virály

11. března 2022 16:41

redakce Prima Lajk

FOTO: Brazilský politik čelí kritice po nechutných poznámkách o Ukrajinkách! Co ohavného o nich řekl?

Brazilský politik se nechutně vyjadřoval o Ukrajinkách. Teď mu hrozí konec kariéry.

„Krásné, snadno dostupné a chudé.“ Tak přesně těmito slovy hodnotil údajně brazilský politik mladé ženy a dívky, které momentálně prchají z války zničené Ukrajiny. Komentáře má na svědomí kongresman z města São Paulo Arthur do Val, který vyrazil na třídenní návštěvu Ukrajiny, aby ve své zemi rozšířil povědomí o tom, jak vypadá ruská „mírová mise“.

Místo chvály ale nyní politik čelí výzvám k rezignaci poté, co na veřejnost unikly jeho hlasové zprávy. Ty obsahovaly hned celou řadu necitlivých a sexistických poznámek vůči ukrajinským ženám, které prchaly před bombardováním.

„Právě jsem pěšky překročil hranici mezi Ukrajinou a Slovenskem. Brácho, přísahám ti… Nikdy jsem neviděl tak krásné dívky. Fronta uprchlíků… je jako 200 metrů dlouhá nebo ještě více dlouhá fronta totálních bohyň… je to neuvěřitelný mazec… řada před nejlepším brazilským nočním klubem… se nedá srovnat s frontou uprchlíků tady," zněla první zpráva.

Radost z jeho chování pochopitelně v Brazílii neměli ani média, ani kolegové. Ti mu například vzkázali, aby prokázal trochu respektu, zejména, když má možnost vidět hrůzy války na vlastní oči. Ostatní se přidávali k výzvám k rezignaci, zatímco připomínali, že politik je dobrým přítelem prezidenta Bolsonara. Ten je svými nemístnými poznámkami rovněž proslulý.

Sdílejte článek

Přečtěte si také