Jedovaté housenky sužují Evropu 1
Autor: profimedia.cz Jedovaté housenky sužují Evropu 1

FOTO: Na Česko zaútočily vražedné housenky! Jejich jed může ublížit lidem i zvířatům

Publikováno: 16.07.2019
Evropa pod útokem nebezpečných jedovatých housenek.

reklama

Nesnesitelná vedra si ještě pár týdnů nazpátek užívala takřka celá Evropa, kromě několika spálených částí těla, dehydratací a upocených lidí v MHD se ale mohlo zdát, že rostoucí teploty neovlivní nic dalšího. To se však nyní ukázalo jako omyl, kvůli vysokým stupňům se totiž v Evropě přemnožil jedovatý druh housenek nočního motýla bourovčíka, jejichž chloupky jsou jedovaté a mohou lidem způsobit vážné zdravotní komplikace.

Housenky začaly trápit nejprve Nizozemsko, Belgii a Německo, odtud se ale následně rozšířily i do zbytku Evropy a nyní už lidé hlásí i první zpozorované případy housenky u nás. Specificky je objevili lidé na Jižní Moravě. Chloupky housenek jsou přitom tak lehké, že se mohou lámat a přenášet i větrem, což je vzhledem k jejich silnému žahavému toxinu obzvlášť velký problém pro alergiky, kteří mohou po kontaktu dokonce i zemřít.

Housenky poznáte jednoduše tak, že jsou obklopeny výraznými chloupky. Pokud nějakou zpozorujete, neměli byste se jí rozhodně v žádném případě dotýkat, a jestli, tak jedině v ochranných rukavicích. Zahrádkáři mohou použít také postřiky proti škůdcům, které jsou vůči housenkám vysoce efektivní.

Zdroj: New York Post

Upíří masky s virem HIV 3

Policie vyšetřuje nebezpečné upíří masky poté, co se dva lidi nakazili HIV! Jak nechutná zkrášlovací metoda funguje?

Asijská sršeň 1

FOTO: Zabijácké sršně míří do Česka! Nejdřív člověka pronásledují, a pak ho bodnou. Koho ohrožují nejvíc?

reklama