Ilustrační snímek
Autor: iStock Ilustrační snímek

FOTO: Nová antikoncepce pro muže? Žena vymyslela vanu pro varlata, která upravuje spermie

Tamara F. . Publikováno: 13.10.2021
Německá absolventka odhalila revoluční vanu pro varlata, která má sloužit jako antikoncepce pro muže.

reklama

Německá designérka Rebecca Weissová získala prestižní národní cenu v soutěži James Dyson Award se svým revolučním konceptem mužské antikoncepce Coso. Jedná se o bezdrátové zařízení ve tvaru malé vany, do které muž umístí svá varlata a s pomocí ultrazvukových vln dočasně zastaví regeneraci spermií. Přístroj je určen pro muže, kteří chtějí zabránit nechtěnému početí a nechtějí používat kondom.

Před použitím stačí malou vaničku naplnit vodou po rysku, kterou předem vyznačí lékař, a zapnout. Po zahřátí už jen muž ponoří svá varlata do vody a přístroj se automaticky po několika minutách sám vypne. Účinek se má dostavit do dvou týdnů od prvního použití a muž by měl aplikaci opakovat každé dva měsíce, přičemž plodnost se má vrátit nejpozději šest měsíců od posledního použití.

Designérka Weissová začala na prototypu mužské antikoncepce pracovat poté, co jí lékaři zjistili rakovinu děložního čípku a nesměla brát hormonální antikoncepci. Následně hledala s přítelem vhodné alternativy proti nechtěnému početí pro muže, ale došli k závěru, že jsou jen dvě účinné metody; kondom a vasektomie. Zařízení Coso poté vytvořila v rámci absolventské práce na Technické univerzitě v Mnichově a nyní hledá sponzora, který by výrobu financoval.

 

 

 

 

Ilustrační foto

Otec tajně servíroval maso veganské kamarádce své dceři. Přijde vám to za hranou?

Děsivé vedlejší účinky antikoncepce 1

FOTO: Žena popsala důvody, proč je antikoncepce strašné ZLO! Proč by chlapi měli radši nosit kondom?

Ilustrační foto

Otec tajně servíroval maso veganské kamarádce své dceři. Přijde vám to za hranou?

reklama