Proč byste neměli používat sušičky na ruce na toaletách?
Autor: istock.com Proč byste neměli používat sušičky na ruce na toaletách?

FOTO: Tohle je drsný důvod, proč byste nikdy neměli na záchodech používat sušičky na ruce! Co se v nich ve skutečnosti skrývá?

Publikováno: 28.02.2018
Vážně jste si mysleli, že jsou vysoušeče nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak mít suché ruce? Tak nyní si to už myslet nebudete.

reklama

Známe to všichni. Jsme na veřejných záchodcích a po umytí rukou si chceme co nejrychleji usušit ruce. A jelikož papírové utěrky zde často nejsou nebo někomu nepřijdou tolik účinné, většina z nás dá přednost vysoušečům, do nichž zkrátka jen na chvíli strčíme ruce a je hotovo. Mnozí z nás to považují nejen za rychlejší, ale také více hygienické. Jenže právě v tom se pekelně mýlíme.

Americká vědkyně Nichole Ward si totiž udělala na veřejných záchodcích menší test a chtěla zjistit, co se v horkém vzduchu často skrývá. A z jejího zkoumání vám asi nebude příliš dobře. Brzy totiž zjistila to, co už naznačovaly mnohé studie. Tedy to, že tyto sušičky jsou prakticky ve všech případech extrémními přenašeči bakterií.

Do sušičky na tři minuty vložila Petriho misku. To, co v misce vyrostlo několik hodin po vyjmutí, ji ovšem velmi vyděsilo. „V misce se nachází několik kmenů možných patogenních hub a bakterií. Ty si po použití sušičky odnášíte na svých rukou, o kterých si myslíte, že jsou čisté," napsala žena na svůj Facebook, kde se podělila se svým objevem. Místo očekávané čistoty tedy z veřejných záchodků odcházíte s velkým množstvím bakterií, jež pro vás rozhodně nejsou zdravé.

Nichole tak dala jasný důkaz mnoha teoriím a studiím, podle nichž jsou právě vysoušeče častým přenašečem nemocí a škodlivých bakterií. Vždy tak máte na veřejných záchodech používat papírové ubrousky, které jsou mnohem hygieničtější.

Nechutný nález v sušičce na ruce.
Autor: Facebook.com/Nichole Ward Nechutný nález v sušičce na ruce.
Proč nepoužívat mobil na záchodě?

POZOR! Hrajete si na záchodě se svým mobilem? Kvůli tomuto vážnému důvodu byste s tím měli ihned přestat!

Muž, který nemohl na záchod 1

FOTO: Tenhle muž chodil na záchod jen jednou měsíčně! Nakonec tam i umřel. Čím trpěl?

reklama