Virály

15. září 2021 11:43

redakce Prima Lajk

GALERIE: Bývalý mechanik už měl všeho dost a odstěhoval se do jeskyně. Jak vůbec přežívá?

Týpek začal žít jako moderní Fred Flintstone. Chce ukázat lidem, jak se kdysi žilo v době kamenné.

Jednapadesátiletý Will Lord z Británie je skutečný úkaz. Už od dětství ho fascinovala doba pravěku a spojení s přírodou. Ačkoli se v mládí snažil „zapadnout“ do moderního světa, nikdy se mu to doopravdy nepovedlo. Jeho vášeň pro alternativní prehistorický způsob života nezmizela, a tak začal alespoň pořádat kurzy přežití. Ani to ho však zcela neuspokojovalo a cítil čím dál větší potřebu začít žít jako jeskynní muž.

Jeho životní sen se mu splnil asi před dvěma lety, kdy se odstěhoval do svého skromného obydlí upláceného z hlíny a kamenů. Potravu si obstarává lukem a šípem, nosí kožešiny a naprosto se ztotožnil se životem našich předků v době kamenné. Jednou za pár dní se však Lord musí vrátit zpět do reality moderní doby, ve které má manželku a kurzy o prehistorickém přežití.

Paradoxem je, že jeho nový životní styl a sen se mu splnil díky sociálním sítím a moderní technologii. „Žiju si svůj vysněný život a vděčím za to Instagramu, Facebooku a YouTube. Bez nich by se totiž lidé nedozvěděli o mých workshopech a já bych neměl peníze,“ přiznal upřímně Will Lord.


Přečtěte si také