Virály

3. března 2021 14:49

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Kyprá balerína sdílela svoje selfíčka, aby dokázala, že i tlustí lidé mohou tančit! Co na ni říkáte?

Ve společnosti jsou ještě stále obecně zakořeněné některé stereotypy, jedním z nich je třeba to, že doopravdy dobré mohou být jen tanečnice, které mají optimální tělesnou váhu.

Júlia Del Bianco je tanečnice, která se více než 30 let věnuje tanci a všemu, co s ním souvisí. Vystudovala tanec univerzitě v brazilském São Paulu. Je také za založením školy „Dance For Plus“, kde nabízí kurzy baletu každému, kdo se jich chce zúčastnit bez ohledu na to, jaký typ těla má. Pokouší se tím bourat všechny stereotypy vytvořené společností. Júlia začala cvičit balet, když byla velmi mladá, když jí byly sotva 3 roky a byla ještě ve školce. Když jí bylo 6 let, tak šla na specializovanou taneční akademii. Dnes je jí 33 let a říká, že vždy tančila a vždy tančit chtěla. Júlia však rychle zjistila, že je obtížné sladit dvě věci, které se zdály být protichůdné – prosazovat se v tanci a nemít zrovna nejštíhlejší postavu.

Její tělo bylo kypřejší než to, co lidé očekávali. To ji v mnoha ohledech omezovalo, protože někteří lidé v oboru to okamžitě spojovali s její schopností tančit. Nezáleželo na tom, že měla dobrou techniku a spoustu zkušeností. Zaměřili by se na to, že neměla ideální tělo, takže si v určitém okamžiku také začala myslet, že není dost dobrá tanečnice. Ani si pak tím pádem nemyslela, že může využívat příležitosti, které se jí naskytovaly, protože neměla to tělo, které lidé očekávali. Dokonce slyšela i pár takových názorů, že by se baletu měla vzdát. Naštěstí byla její touha po tanci vždy silnější, takže byla odhodlaná a pokračovala v tom. Časem pak ostatním dokázala, že je schopná tančit stejně dobře jako kdokoliv jiný.

Protože jí to přišlo jako velmi omezující, tak má vlastní taneční školu, kterou otevřela před několika lety. Řekla k tomu: "Když jsem začal zveřejňovat své fotografie a videa jako modelka a tanečnice na sociálních médiích, dostal jsem mnoho zpráv od lidí, kteří sdíleli své vlastní zkušenosti s tancem." Ve většině těchto zpráv je lidská těla omezovala a v mnoha případech je dokonce donutila úplně přestat tančit. Vyskytly se potíže jinými tanečníky nebo dokonce učiteli, někdy dokonce rodiči, kteří někdy odmítli zapsat své dcery na baletní lekce, jen aby zabránili diskriminaci. Její „Dance For Plus“ je komunita, která dokazuje světu, že tanec nemusí být trestem pro vaše tělo nebo něco, co děláte, abyste vypadali jako něco, co od vás ostatní očekávají. Místo toho je to zábavná a příjemná činnost, která přináší pohodu.


Přečtěte si také