Virály

10. září 2021 11:14

redakce Prima Lajk

GALERIE: Populárnímu umělci zakázali sdílet ilustrace na sociální síti. Přijdou vám taky moc drsné?!

Španělský umělec je proslulý svým černým humorem ve svých dílech. To se ale nelíbí Facebooku ani Instagramu, které ho zabanovaly.

Říká se, že by v umění neměla být přítomná cenzura a mělo by to být naprosto svobodné odvětví. Sociální sítě na to mají ale jiný a dost konzervativní názor. Už po několikáté totiž zakázali slavnému španělskému umělci Joanu Cornellàovi publikovat ilustrace. Podle všeho jeho barevné kresby, které drsnějším způsobem nabízejí satirický pohled na moderní svět, pohoršují uživatele Facebooku i Instagramu.

Oblíbené sociální sítě mu opakovaně zakázaly možnost zveřejňovat nebo komentovat příspěvky po dobu 60 dnů za nedodržování komunitních standardů a publikování urážlivého obsahu. Jak se ale zdá, Twitter není tak přísný jako ostatní platformy, protože právě na této sociální sítí se Cornellàn svěřil se svými fandy se zákazy, které dostal. Jeho skoro pěti milionům fanouškům se to ale ani trochu nezamlouvá a svého oblíbeného umělce brání s tím, že jsou všechny sociální sítě pokrytecké.

Navzdory cenzuře Facebooku i Instagramu umělec pokračuje ve své práci a využívá všech zbylých platforem. V rozhovoru pro web Unilad Cornellà dokonce přirovnal sociální sítě k náboženským institucím, které bránily lidem říct svůj názor, a také připodobnil Marka Zuckerberga ke kybernetickému papeži.


Přečtěte si také