Virály

6. ledna 2021 13:20

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Tahle 25 let stará louže má vlastní instagramový profil! Větší bizár jste ještě neviděli

Už jste určitě viděli spoustu bizarních instagramových účtů. Ale aby měla vlastní profil dokonce i velká louže, to se jen tak nevidí.

Obrovská louže v ruském městě Dálném východě Južno-Sachalinsk je popisována jako "neporazitelná", protože přežila už déle než čtvrt století. Možná proto má svou vlastní stránku Instagramu a více než 16 tisíci sledujícími. Jak už to v Rusku chodí, začalo to jako malý výmol, ale postupně to vyrostlo v obrovskou kaluž. Kaluž se objevila poprvé v roce 1994 a místní se od té doby snaží přimět místní úřady, aby ji opravily. Ale neúspěšně. Mezitím se frustrovaný místní rozhodl, že 25letý výmol je dost starý na to, aby měl vlastní Instagram. Vytvořil jej pro něj v září. Vtipné sarkastické příspěvky vytvořené v první osobě se rychle staly virálními a přiměly místní vládu konečně jednat.

Příspěvky znějí třeba: "Ahoj všichni! Jsem louže poblíž ulice Tikhookeanskaya 10, Južno-Sachalinsk. Právě jsem dosáhla 25 let, je čas dobýt Instagram jako dospělá!" :) Za pouhé čtyři dny od svého vzniku získala stránka slavné louže přes 3000 návštěvníků a zhruba po týdnu se jí dostalo tolik pozornosti dokonce i v ruských médiích, že úřady v Južno-Sachalinsku neměly jinou možnost, než něco udělat. Je zajímavé, že poté, co místní apeloval na místní vládu, aby v roce 2014 opravila obrovskou louži, byly práce odloženy na rok 2017 a poté na rok 2024, takže intervence byla zjevně projevem zoufalství. Ale místo toho, aby výmol nadobro opravili, se úřady rozhodly pro dočasnou opravu.

To ale nestačilo a další deště stačily k tomu, aby louze znovu ožila, přičemž teď je větší než kdy dříve a toužící oznámit její návrat na sociálních médiích: "Co se děje! Chyběla jsem vám? Také jste mi všichni chyběli! - Tolik, že ani ten podivný blankyt, kterým se mě snažili zakrýt, mě nemohl zadržet."

Louže se stala tak populární, že v jednu chvíli začala na svou Instagramovou stránku připojovat "sesterské louže" z Ruska a Ukrajiny. Jedna z těchto kaluží se stala oblíbeným místem virálních fotek. V listopadu úřady Južno-Sachalinsku udělaly další "práci" na otravné louži. Vypustily ji a znovu ji naplnily stejným "suchým bahnem". Pak teploty začaly klesat a to pomohlo udržet ji v hibernaci, alespoň do jara. Ve městě se ale říká, že trvalé opravy, které byly odloženy na rok 2024, byly naplánovány na příští rok, aby se úředníkům ušetřily další rozpaky.


Přečtěte si také